Aihe: Line 6 hd500x päätevahvistimeen.
1
niknez
24.05.2016 20:54:21
Suositteletteko päätevahvistinta multiefektipedaalille, kun ei soundi miellytä alkuunkaan perus putkinupin kautta esim clean kanava nupista ja mallintava vahvistin pedaalista. Soundi on kuin betoniseinä olisi vahvarin ja korvan välissä eli erittäin tumma ja heikko. Onko kellään kokemusta päätevahvarista jos sellasen löisi nupin sijaan?
tender.insanity
24.05.2016 22:18:29
niknez: Suositteletteko päätevahvistinta multiefektipedaalille, kun ei soundi miellytä alkuunkaan perus putkinupin kautta esim clean kanava nupista ja mallintava vahvistin pedaalista. Soundi on kuin betoniseinä olisi vahvarin ja korvan välissä eli erittäin tumma ja heikko. Onko kellään kokemusta päätevahvarista jos sellasen löisi nupin sijaan?
 
Koitapa ekaksi line6:sta vahvarin returniin ja kaiutinmalli pois käytöstä.
tender.insanity
25.05.2016 14:05:35
ÄrGee: Päätteellä laitteen käyttäminen on huomattavasti yksinkertaisempaa.
 
Tuolla omalla vastauksellani tarkoitin että kaikkeen käyttää, ei vain efekteihin. Viimeksi koitin GSP1101:ä 5150:n returniin ja ai perkele kun jytäsi
 
Ja mitä tuohon ihan alkuperäiseen kysymykseen tulee, niin esimerkiksi Dave Mustainen parin vuoden keikka-setup oli nimenomaan tuo GSP1101 marshallin päätteeseen ja kaappiin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)