Aihe: Anna Abreu - Ayo, nuotit
1
Marlowe
21.03.2016 09:26:31
Otapas oman paikkakuntasi kirjastoon yhteyttä, sieltä kyllä sinulle sellaiset nuotit etsitään ja vaikka kaukolainataan muualta.
"Barry, Dick ja minä olemme tulleet siihen tulokseen, että vakavasti otettavalla ihmisellä täytyy olla... vähintään viisisataa levyä" (Nick Hornby)
Besk
05.04.2016 08:36:08
Eipäs muuten niin vaan etsitäkään, ainakaan Helsingin kaupunginkirjastosta tai Sibelius-Akatemian kirjastosta.
 
Muita ehdotuksia?
Trendkeel
05.04.2016 09:19:38
Tosi nopeella kuuntelulla se mänöö näin:
 
Intro
 
B - C# - F# - C#
 
Verse
 
B - C# - D#m - B
 
Kertsi
 
B - C# - F# - C#
B - C# - D#m - C#
B - C# - F#
 
En ehtinyt kuunnella koko biisiä mutta käsittääkseni siellä ei ollut mitään bridgeä ennen vikaa kertsiä? Anyways, sävellaji on F#-duuri, tuon asteikon nuoteilla kun lähtee ettimään niin löytää vihellysmelodian. Eiköhän tuolla pääse liikenteeseen!
Marlowe
11.04.2016 22:39:50
Besk: Eipäs muuten niin vaan etsitäkään, ainakaan Helsingin kaupunginkirjastosta tai Sibelius-Akatemian kirjastosta.
 
Ei liene sitten siis olemassa virallista nuotinnosta.
"Barry, Dick ja minä olemme tulleet siihen tulokseen, että vakavasti otettavalla ihmisellä täytyy olla... vähintään viisisataa levyä" (Nick Hornby)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)