Aihe: Saara Aalto
1 2 3 4 558 59 60 61 62277 278 279 280 281
sahkuifk
06.03.2016 17:27:44
Ihan tässä tulee paha olo kun on kirjoittanut artistista sellaisia tuntemuksia mitkä hänen musiikki ja muut tekemiset ovat saaneet aikaan omassa mielessä.
Kyllä se niin on että silloin kun se oma mielipide alkaa muuttumaan omassa ahtaassa mielessä yhdeksi ja ainoaksi totuudeksi niin pitäisi olla vähän huolissaan.
Silloin pitää puskee kun reikä on ruskee.
Janizio
06.03.2016 17:42:36
Tietääkseni olen miljoonaan kertaa sanonnut, että olkaa Saarasta ja hänen musastanne mitä mieltä haluatte. Siihen teillä olkoon kaikilla oikeus olla mitä mieltänne tahansa, mutta se että tulette pilkkaamaan sitä millainen minun ns. suhde Saaraa on niin on todella ala-arvoista toimintaa. Siihen teille ei pitäis olla mitään oikeutta.
 
Eli tässä suhteessa että pilkkaatte minun fanitusta Saaraa kohtaan on todella typerää toimintaa. Heittäkää te vain sitä jarkonia, että pipo kiristää mulla, vähän huumorintajua jne. joo kun heittäisitte sitä pilke silmäkulmassa juttujanne sopivassa määrin, että joo vois olla varmaan mullakin pikkaisen enemmän hillintää teille takaisin sanomisissa, mutta vois myös olla teillä pikkaisen erinlainen sävy tuon huulen ja pikku ns. pilan heittämisenne kanssa. Molemmissa osa puolissa varmasti vikansa.
 
Herää kysymys, että miksi miksi ihmeessä teidän pitää jatkuvasti heittä pikku pilkkaa, pikku piikkiä ja olla niinku kokoajan sellaisia pikku ilkeitä minua kohtaan.
 
Minulla on omat näkemykseni ja tuntoni Saarasta ja teillä omanne. Tämä on täysin OK, mutta asiat voi sanoa niinkin, että jokaista kirjoittaja kunniotettaisiin ja mielipiteitä kunniotettaisiin. Minulle tulee väkisinkin se mieli ja olo, että kun jatkuvasti vain pilailette minun tai minun fanitukseni kustannuksella, että te ette ota minua ollankaan vakavasti, pidettä minua ihan hihhulina jne. ja tämä minua ärsyttää, että te otatte työksenne pilailla ja pilkata minua koko ajan.
 
Olkaa siis asioista omaa mieltänne, mutta nekin mielipiteet voisi sanoa asiallisemmin mitä te teette.
Janizio
06.03.2016 17:54:50
Olette tehneet suhteellisen selväksi tuolla, että teette minusta täällä täydellisen vitsin, että mua ei kaivata täällä Saara kommentieni kanssa ja Saarasta ei haluta täällä puhua, joten varmaan parempi kaikkien kannalta, että minä häivyn niin saatte sitten keskustella sellaisista asioista jutuista jotka teitä kiinnostaa.
 
GOOD BYE
Sir Härö
06.03.2016 18:10:56
Janizio: Olette tehneet suhteellisen selväksi tuolla, että teette minusta täällä täydellisen vitsin, että mua ei kaivata täällä Saara kommentieni kanssa ja Saarasta ei haluta täällä puhua, joten varmaan parempi kaikkien kannalta, että minä häivyn niin saatte sitten keskustella sellaisista asioista jutuista jotka teitä kiinnostaa.
 
GOOD BYE

 
Höpö höpö. En olisi (tänäänkään) avannut tätä ketjua, ellen olisi aavistanut, että sinä olet täällä piristämässä päivääni.
saatana on herra
carnation
06.03.2016 19:21:39
Janizio: Olette tehneet suhteellisen selväksi tuolla, että teette minusta täällä täydellisen vitsin, että mua ei kaivata täällä Saara kommentieni kanssa ja Saarasta ei haluta täällä puhua, joten varmaan parempi kaikkien kannalta, että minä häivyn niin saatte sitten keskustella sellaisista asioista jutuista jotka teitä kiinnostaa.
 
GOOD BYE

 
Monesko kerta tämä on, kun sanot häipyväsi/lopettavasi? Tulee ihan danny mieleen tästä puliveivaamisesta.
 
Nähdään kohta taas!
"Silpomisia, saatanismia, fundamentalismia, moninaista kanibalismia, mielisaiden heiteelle jättöä. Sekoavaa höyrypäistä kapitalismin mätänevää loppua."
lurkki
06.03.2016 19:26:59
Tuotapa tuota - en tee tätä mielelläni, vaan teen tämän vain siksi jotta me täällä Muusikoiden.netissä emme näytä kohtuuttomilta.
 
Tällaista viestiä pukkasi Janille yhden kuukauden (1 kk) viestittelyn jälkeen toisella foorumilla:
 
http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/tekniikka/topic10880.html#p1214418
Ymmärrän, että haluat osallistua keskusteluun, mutta täällä tuo keskustelu on viety paljon pidemmälle ja ymmärrys on paljon korkeammalla tasolla kuin sinulla. Joten - älä tule puhumaan asioista joista et tiedä mitään, vaan ota selvää.
kyseinen
06.03.2016 20:56:27
carnation: Monesko kerta tämä on, kun sanot häipyväsi/lopettavasi? Tulee ihan danny mieleen tästä puliveivaamisesta
 
Palstalla on varmasti vuosien varrella ollut muitakin draamakuningattaria, mutta dannyn jälkeen itselleni tulee hyvänä kakkosena jazzmies, joka poistui palstalta vuosikausia sitten kirjoittamalla jonkin ylevyydentunnetta pursunneen egomaanisen tekstin. Hienoja miehiä nämä raahelaiset.
Internetin kautta, vähän joka puolelle. -V. Keskinen
Quru
06.03.2016 23:39:44
Tämä ketju taitaa olla väärällä alueella.
carnation
07.03.2016 00:12:15
Quru: Tämä ketju taitaa olla väärällä alueella.
 
https://muusikoiden.net/keskustelu/posts.php?plink=12691822#p12691822
"Silpomisia, saatanismia, fundamentalismia, moninaista kanibalismia, mielisaiden heiteelle jättöä. Sekoavaa höyrypäistä kapitalismin mätänevää loppua."
jra
07.03.2016 00:21:47 (muokattu 07.03.2016 00:22:16)
Quru: Tämä ketju taitaa olla väärällä alueella.
 
Eikös tämä ole mediasta tuttua viihdettä, jonkin sortin entertainer-systeemiähän Las Vegas -tyyliin Saara kait virittelee. Ketju ainakin on paikoin ollut silkkaa viihdyttävyyttä, varmaan Janizio tarkoituksella tänne laittoi, eikä jonnekin jossa pohdittaisiin sointukäännöksiä tai sitä onko komppi taskussa vaiko kymmenen oksalla.
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
Alfons Åberg
07.03.2016 06:57:17 (muokattu 07.03.2016 09:18:11)
carnation: Monesko kerta tämä on, kun sanot häipyväsi/lopettavasi? Tulee ihan danny mieleen tästä puliveivaamisesta.
 
Nähdään kohta taas!

 
Komp. Lähtö kestää kohta pitempään kuin Kaunareiden hääjakso.
 
Janizio: mutta asiat voi sanoa niinkin, että jokaista kirjoittaja kunniotettaisiin ja mielipiteitä kunniotettaisiin.
 
Nyt ihan oikeasti. Peräänkuulutat toisten kunnioittamista mutta rähjäät jokaiselle, joka sanoo Saara Aallosta minkäänlaista ns. poikkipuolista sanaa. Puhumattakaan niistä pikaviestitse lähetetyistä itkupotkuraivareista, joita useat käyttäjät ovat saaneet.
"Linkkejä artikkeleihin tai tutkimuksiin, joissa Hulkon muusikon uran näytöt todetaan merkittäviksi" -Jazzmies
Lautuma
07.03.2016 16:29:27 (muokattu 07.03.2016 17:23:20)
Presidentti: Puhumattakaan niistä pikaviestitse lähetetyistä itkupotkuraivareista, joita useat käyttäjät ovat saaneet.
 
Nää on hienoja hetkiä. Vähän sama kuin joskus koulussa heitti puolihuolimattoman kommentin Joukon paidasta. Välitunnilla Jouko seisoi murhaava katse silmissään futisseinän nurkalla, tuli luo ja alkoi tilittää ankarasti kuinka tämän äiti ei ollut ostanut Turtles-paitaa, että älä vittu ikinä koskaan huomauttele Halinalle-paidasta tai kerron kaikille että haluut mennä Sannan kanssa päällekkäin.
I'm sorry to differ with you sir, but you are the caretaker. You've always been the caretaker. I should know sir - I've always been here.
Stradlin
07.03.2016 16:33:36
Lautuma: Nää on hienoja hetkiä. Vähän sama kuin joskus koulussa heitti puolihuolimattoman kommentin Joukon paidasta. Välitunnilla Jouko seisoi murhaava katse silmissään futisseinän nurkalla, tuli luo ja alkoi tilittää ankarasti kuinka tämän äiti ei ollut ostanut Turtles-paitaa, että älä vittu ikinä koskaan huomauttele Halinalle-paidasta tai kerron kaikille että haluut mennä Sannan kanssa päällekäin.
 
voeissääähhh :D
"Voi kun täällä onnistuisi älykkäästi keskustella avaruusliskoista ynnä sun muista. Mutta tervettä keskustelua ei synny minnekään kun heti hyökätään ad hominem viesteillä päälle." - Anonymous-jazz
Nelisormimangusti
07.03.2016 16:33:40
 
 
Lautuma: Nää on hienoja hetkiä. Vähän sama kuin joskus koulussa heitti puolihuolimattoman kommentin Joukon paidasta. Välitunnilla Jouko seisoi murhaava katse silmissään futisseinän nurkalla, tuli luo ja alkoi tilittää ankarasti kuinka tämän äiti ei ollut ostanut Turtles-paitaa että älä vittu ikinä koskaan huomauttele Halinalle-paidasta tai kerron että haluut mennä Sannan kanssa päällekäin.
 
Nyt päivitit uinuneen muistoni, kun isoveljen paketissa oli Elviksen kasetti ja minulla Mörköooppera.
Outo luku on luonnollinen luku, joka on runsas mutta ei puolitäydellinen.
Henri Henri Olavi
07.03.2016 17:44:20
Nelisormimangusti: Nyt päivitit uinuneen muistoni, kun isoveljen paketissa oli Elviksen kasetti ja minulla Mörköooppera.
 
Joo, voi vittu, piti tulla joulupaketista Alice Cooperin Welcome To My Nightmare-VHS ja tulikin joku saatanan Dire Straitsin Alchemy. Otti päähän rankasti ja aloin kostoksi vanhemmilleni heti kotoa muutettuani narkomaaniksi.
I'm sticking pins and needles in this stinking rot flesh-like substitute pieces of half cooked meat that are walking on this earth.
Danko
02.07.2016 14:06:17
 
 
"Ei riitä, että seurataan vain musiikkielämän työtä ja saavutuksia, vaan on jatkuvasti pidettävä silmällä kokonaisorganismia ja puututtava ajoissa virheellisen kehityksen oireisiin." - Herman Kretzchmann: Musikalische Zeitgrafen 1903
ukko idänmies
02.07.2016 15:23:35
Danko: Jätän tämän vain tähän.
http://www.radionova.fi/uutiset/mus … en-taistelemaan-lapimurrosta-121929

 
Jos elättää itsensä musiikilla niin miksi opiskella uutta ammattia? Tietysti, jos haluaa jotain muuta, niin mikäs siinä sitten. Ja kaikille, jotka Suomessa itsensä musiikilla elättää, sanon että hattua nostaa.
Ei elämästä enää edes juovu.
järjestyssäännöt
02.07.2016 19:44:11
Onko kaapista ulos tulo muuten nostanut suosiota?
Bonham
02.07.2016 21:36:33
järjestyssäännöt: Onko kaapista ulos tulo muuten nostanut suosiota?
 
Kuulemma yleisö on nykyään paljon homogeenisempi.
 
Hyvä se on, että on haave ja tähtäin - tosin tuo haastattelu oli taas jotain niin naistenlehteä kuin olla ja voi. Mutta melkoisen kovat yhteistyökumppanit pitää löytää, jos omin voimin meinaa ulkomaille päästä... lakimiehet ja managerit - kalliiksi tulee.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)