Aihe: Game of Thrones - Uusi fantasiasarja HBO:lta (jenkkitahtiin)
1 2 3 4 547 48 49 50 5193 94 95 96 97
masterhat
18.06.2015 19:46:41
toivottavasti snow on poissa ja pysyy, ainakin sai tyylikkään kuoleman, itseasias toi kohtaus oli ehkä jopa kauden parhaita.
 
täs on sama vika ku walkin deadis, liian monta jaksoa ja kautta. sekin jäi kolmoskauden lopus kesken, eikä o kiinnostan sen jälkeen.
jos gottii tehää viel vaik 20jaksoa, ni blaaah
Herrah
18.06.2015 20:04:55
masterhat:
täs on sama vika ku walkin deadis, liian monta jaksoa ja kautta.

 
Tavallaan hyvä vertaus vaikkakin täysin ontuva. Walking Deadissa ongelmana on se 16 jakson standardi joka johtaa siihen että noin 8 jaksoa näistä on täydellisiä fillereitä ottaen huomioon sarjan tapahtumien vilkkauden.
GoTissa taas ongelma on "vain" 10 jaksoa, joka johtaa täydelliseen juosten kusemiseen ja asioiden tiivistelyyn ja mutkien oikomiseen, kun tapahtumia olisi niin paljon.
BMF
02.07.2015 16:06:11
Beat your dick like it owes you money.
hyllevi
29.07.2015 06:26:31
Wolfgang: Kuollut se on. Ei tule takaisin. Olen valmis laittamaan hyvin pienen summan rahaa likoon tämän ennustuksen puolesta.
 
Kyllähän vikan jakson vikassa kuvassa näkee, et jotain savua Jonin KUOLLEEN PÄÄN vierelle ilmestyy, joka on epäilemättä suoraan Melissandren PILLUSTA peräisin. Menis koko hahmo ja sen jännät äitimysteerit yms. täysin hukkaan jos se ny ottais kuolis saatana.
 
Olen valmis vastaanottamaan vedon.
janezki_
29.07.2015 12:37:23
Onhan netti täynnä tuoreita kuvia Kit Haringtonista kuvauspaikoilla kikkuratukkansa kanssa. Voipi olla että Jonppa kuoli, ja Melisandre taikoo siitä Azor Ahain, joka vetää kaikkia turpaan.
BMF
29.07.2015 12:40:10
janezki_: Onhan netti täynnä tuoreita kuvia Kit Haringtonista kuvauspaikoilla kikkuratukkansa kanssa. Voipi olla että Jonppa kuoli, ja Melisandre taikoo siitä Azor Ahain, joka vetää kaikkia turpaan.
 
Missäs nää tämmösiä olet nähnynnä?
Beat your dick like it owes you money.
Dr. Funkenstein
29.07.2015 13:01:24
Ainakin epävirallinen Instagram on täynnä. Eipä tunnu olevan suuri salaisuus, olisivat nyt pitäneet kansan jännityksessä.
janezki_
29.07.2015 13:04:33
BMF: Missäs nää tämmösiä olet nähnynnä?
 
Veisbuukissa erilaisilla GoT-sivustoilla. Mutta mistä näitä 100% varmaksi tietää.
BMF
29.07.2015 13:45:59
janezki_: Veisbuukissa erilaisilla GoT-sivustoilla. Mutta mistä näitä 100% varmaksi tietää.
 
Olisko mitään linkkejä, itse en ainakaan ensihätään löytänyt mitään ihmeellistä.
Beat your dick like it owes you money.
janezki_
29.07.2015 14:06:01 (muokattu 29.07.2015 14:07:01)
BMF: Olisko mitään linkkejä, itse en ainakaan ensihätään löytänyt mitään ihmeellistä.
 
Tuossa ainakin nuo kuvat, jotka pyörivät netissä (eka linkki, mikä sattui googlesta).
http://www.usmagazine.com/entertain … ame-of-thrones-filming-pics-2015227
 
Voihan se tietysti käydä hautajaiset kuvaamassa ym. pientä. En halua kivitystä, jos ei ole totta. :)
Angra Mainyu
23.12.2015 13:48:16
Nyt ärsyttää.
 
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1450752545436.html
 
vittu kahtosivat muumeja jos järkyttyy niin paljon että pitää palautetta kirjottaa tuotanto-yhtiölle.
 
"ne raajojen, peniksen, ja päitten katkomiset, nahkojen nylkemiset ja elävältä polttamiset ei sitten tuntunut missään."
 
"Hyvä homma.. Ehkä voin jatkaa sarjan katsomista kun turha ja tarpeeton porno poistuu tai vähenee. Katsoin sarjasta noin 10 jaksoa ja puolet sisällöstä olikin jynkkyä jota pidin aluksi koomisena josta se muuttui turhaksi täytteeksi ja pakkopullaksi. Minulla ei ole mitään pornoa vastaa mutta katselen sitten aikuis hommelit erikseen."
Oan
23.12.2015 16:24:19
Angra Mainyu: Nyt ärsyttää.
 
No ei kyllä ärsytä jos tämän myötä käsikirjoittajat käyttäisivät aikansa vaikka itse tarinaan sen sijaan että etsisivät ruutuaikaa tisseille.
Ihmiselle kaikkein tärkein maailmassa on DÄGÄ.
santakasa
23.12.2015 20:34:37
Oan: No ei kyllä ärsytä jos tämän myötä käsikirjoittajat käyttäisivät aikansa vaikka itse tarinaan sen sijaan että etsisivät ruutuaikaa tisseille.
 
Tits or GTFO!
kun kaulaparrat yrittävät uhota olevansa ernuja genressä, jonka olennaispiirre on elää vanhempien nurkissa 35-vuotiaiksi asti - emukka
masterhat
23.12.2015 21:13:06
santakasa: Tits or GTFO!
 
joo on se saatana jos ei khaleesin pakarankaaria tai tissei enää näy. hyvä sarja, mut liian paljon turhaa hömppäjuonta ja liian vähän tissei :D
tulee katottua kyl, mut viikingit ja spartacus (ainakin pari ekaa kautta) pesee tuhat nolla gottii. mut hei, makuasioit
Wolfgang
23.12.2015 22:12:53
Oan: No ei kyllä ärsytä jos tämän myötä käsikirjoittajat käyttäisivät aikansa vaikka itse tarinaan sen sijaan että etsisivät ruutuaikaa tisseille.
 
Mutta tuossa kohtauksessahan ei edes näkynyt tissejä tai muutenkaan minkäänlaista alastomuutta.
"Lukee mun luku taidolla, että yleinen keskustele eli saa puhua ihan mistä huvittaa" -Janizio
Angra Mainyu
23.12.2015 22:13:57 (muokattu 23.12.2015 22:15:59)
Oan: No ei kyllä ärsytä jos tämän myötä käsikirjoittajat käyttäisivät aikansa vaikka itse tarinaan sen sijaan että etsisivät ruutuaikaa tisseille.
 
Entäs: "ne raajojen, peniksen, ja päitten katkomiset, nahkojen nylkemiset ja elävältä polttamiset ei sitten tuntunut missään." ?
 
Et pysynyt aiheessa, kyse ei ollut juonesta. Montaa minuuttia tissit ja karvanen vözäinä ei tunnin jaksosta vie katselu aikaa.
 
Oisko joku 40 tuntia tullut tuota sarjaa ja kaikki romantiikka kohtaukset jos sijoitetaan yhteen jaksoon niin varmaan alle 15min kestäisi se jakso.
 
Lue tuo mun iltapaskan linkki uudestaan kun et tajunnut.
 
Sama kommentti mitä kirjoitin aikaisemmin: vittu kahtosivat muumeja jos järkyttyy niin paljon että pitää palautetta kirjottaa tuotanto-yhtiölle.
 
Katsokaa ja lukekaa myös tuon iltalehden lukijoiden kommentit.
carnation
23.12.2015 22:22:11
Wolfgang: Mutta tuossa kohtauksessahan ei edes näkynyt tissejä tai muutenkaan minkäänlaista alastomuutta.
 
Ja hieman huvittavaa, että tuo nostetaan esille päätökseen vaikuttaneena "seksi- ja alastonkohtauksena", vaikka kyse oli nimenomaan ruudun ulkopuolella tapahtuneesta väkivallasta.
 
Sarjahan toki on kuuluisa näistä http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Sexposition
 
mutta kyllä kyseisistä kohtauksista nyt jotain infoa irtoaa eri henkilöiden motivaatioista tms. joten edelleen se juoni ja henkilöhahmot ovat etusijalla. Turhaa taivastelua.
"Silpomisia, saatanismia, fundamentalismia, moninaista kanibalismia, mielisaiden heiteelle jättöä. Sekoavaa höyrypäistä kapitalismin mätänevää loppua."
Oan
23.12.2015 23:41:30
Angra Mainyu: Et pysynyt aiheessa, kyse ei ollut juonesta. Montaa minuuttia tissit ja karvanen vözäinä ei tunnin jaksosta vie katselu aikaa.
 
Oisko joku 40 tuntia tullut tuota sarjaa ja kaikki romantiikka kohtaukset jos sijoitetaan yhteen jaksoon niin varmaan alle 15min kestäisi se jakso.
 
Lue tuo mun iltapaskan linkki uudestaan kun et tajunnut.

 
Ei mua kiinnosta iltalehdet tai niitä lukevien vajakkien kommentit. Mua kiinnostaa se jos tästä sarjasta tulisi vaikka ihan vahingossa taas katsomisen arvoinen. Turhien tissikohtausten poisto ja käsikirjoittajien pysyminen ruodussa (l. kirjojen kuviossa kun eivät parempaan todistettavasti pysty) avittaisi kummasti.
 
Joo, ei ollut tossa kyseisessä kohtauksessa tissejä (huono ja köyhä ratkaisu se oli silti) - mutta ei sen mun kommentin pointti ollutkaan puuttua tuohon nimenomaiseen jaksoon vaan koko sarjaa alusta asti vaivanneeseen kompasteluun.
Ihmiselle kaikkein tärkein maailmassa on DÄGÄ.
lapio
30.12.2015 09:01:33
 
 
Trigger warningit vaan kohtausten väliin, että nyt herkät ja feministit simmut kiinni pariksi minuutiksi :)
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)