Aihe: Distortion pedaali pitää kovaa sirinä ääntä
1
Julius_Nieminen
21.10.2015 20:42:08
Voiko joku auttaa selvittämään miksi mun Mowall Plexi Troll pitää kovaa sirinä ääntä aina kun aktivoin sen. Vahvistin on Harley Benton HB20-R ja kitara on Fender Squier Bullet Strat. Onko mahdollista että se ei sovi vahvistimen kanssa vai onko se vain viallinen?
mopar
21.10.2015 20:54:32
 
 
Siriseekö jos kitaran mikkivalitsimen laittaa väliasentoon? Siis asentoon kaks tai neljä. Sinkkumikit surisee herkästi suuremmilla gaineilla. Saattaahan toi johtua myös maadoituksista yms.
penatuna
22.10.2015 08:28:38
Julius_Nieminen: Voiko joku auttaa selvittämään miksi mun Mowall Plexi Troll pitää kovaa sirinä ääntä aina kun aktivoin sen. Vahvistin on Harley Benton HB20-R ja kitara on Fender Squier Bullet Strat. Onko mahdollista että se ei sovi vahvistimen kanssa vai onko se vain viallinen?
 
Testaa varmuuden vuoksi toisella muuntajalla, jos et ole sitä jo tehnyt.
rrroope
22.10.2015 09:32:23
penatuna: Testaa varmuuden vuoksi toisella muuntajalla, jos et ole sitä jo tehnyt.
 
jep. kerropas minkälainen muuntaja sulla on siinä käytössä?
llarppp
22.10.2015 13:27:50
 
 
Itellä samaa ongelmaa, ja muuntajasta johtunee. Pattereilla pedaali ei ulise mutta muuntajalla kyllä.
"Without music, life is a mistake."
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)