Aihe: Elokuvauutiset
1 2 3 4 5209 210 211 212 213298 299 300 301 302
varpio
14.07.2015 16:15:51
Tuomoo: tuhatkertaisesti
 
Korjasin totuudenmukaiseksi. Edellinen osa oli jo sellaista tykitystä että huhhuh, saapa nähdä mitä tästä vielä tulee.

 
Jos tuhatkertaisesti niin ISISiltä loppuu jäsenet kesken jo varmaan kymmenen minuutin kohdalla. Ellei sitten ylivoimaisesti suurin osa tapetuista ole muita kuin ISIS-taistelijoita (ei tarvitsisi olla minusta).
sirdickyj
15.07.2015 16:58:17 (muokattu 15.07.2015 16:58:51)
Tuomoo: tuhatkertaisesti
 
Korjasin totuudenmukaiseksi. Edellinen osa oli jo sellaista tykitystä että huhhuh, saapa nähdä mitä tästä vielä tulee.

 
Ihan kun toi uutinen ois tossa jo todettu feikiksi?
HaloOfFlies
15.07.2015 19:37:20
 
 
Trainspotting 2 tulossa alkuperäisnäyttelijöiden voimin.
 
http://www.mesta.net/ewan-mcgregor- … hdittaa-trainspottingin-jatko-osaa/
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
varpio
15.07.2015 21:02:53
sirdickyj: Ihan kun toi uutinen ois tossa jo todettu feikiksi?
 
Voi saatana.
Tuomoo
15.07.2015 22:19:08
sirdickyj: Ihan kun toi uutinen ois tossa jo todettu feikiksi?
 
No voi kikkeliskokkelis. En tuota linkkiä töissä saanut auki koska firman palomuuri torjui tuon sivuston, joten kommentoin vain tuota Varpion viestiä.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
Kulkunen
17.07.2015 20:05:26
The Revenant -traileri: https://www.youtube.com/watch?v=QRfj1VCg16Y
 
Iñárritu, DiCaprio, Hardy ja kameraa heiluttaa joku ukko joka tehny jotain Children of Meniä ja Gravityä ja sen semmosta. Voi olla ihan ok.
Rakenna talo niin löydät tien tai rakenna tie niin tulee talo vai miten hä.
NHR
17.07.2015 20:29:06
 
 
Jaahas: https://www.youtube.com/watch?v=F4KTGItlNDo
 
Call me a racist, if you will, but in MY world Johnny Storm never was nor will ever be black!
 
Mikä vitun "token black guy" homma näissäkin nyt oikein on? Ekö se jo riittänyt, että Ford Prefect... ääh, olkoon perkele minkä värinen hyvänsä, en aio tätäkään katsella!
 
Onkohan Ben sitten mahdollisesti homo? Eikä siinä muuten mitään, vaikka olisikin, mutta niin vain ei ollut alkuperäisissä sarjakuvissakaan... :/
"Orava ei ole muuta kuin pörröinen rotta hyvällä PR-kampanjalla." - Funkånaut
Hetfield
17.07.2015 23:10:24
 
 
Kulkunen: The Revenant -traileri: https://www.youtube.com/watch?v=QRfj1VCg16Y
 
Iñárritu, DiCaprio, Hardy ja kameraa heiluttaa joku ukko joka tehny jotain Children of Meniä ja Gravityä ja sen semmosta. Voi olla ihan ok.

 
Näytti muuten perkuleen hyvältä!
Alright, alright, alright!
Tuomoo
18.07.2015 22:05:11
Hetfield: Näytti muuten perkuleen hyvältä!
 
Kieltämättä hyvältä näytti. Tämä leffa tuli ihan puskista, mutta trailerin perusteella tämä pitänee käydä katsomassa.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
tsugaru
19.07.2015 09:59:16
Kulkunen: The Revenant -traileri: https://www.youtube.com/watch?v=QRfj1VCg16Y
 
Voi olla ihan ok.

 
Veikkaisin. Iñárritulla tuo miehistönsä kokoaminen hanskassa.
"Pidän barokkimusiikista, mutta se on myös paras hörhökarkoitin - kuin seiväs vampyyrin sydämeen." Kontulalainen antikvaarikauppias
dixi19
19.07.2015 16:39:34
 
 
Tuomoo: Tämä leffa tuli ihan puskista, mutta trailerin perusteella tämä pitänee käydä katsomassa.
 
Kyllä. En ollut kuullut mitään koko leffasta ennen loppuviikkoa, mutta ehdottomasti meni saman tien odotuslistan kärkeen. DiCaprio on aina hyvä ellei loistava, kuten Hardykin ja ohjaaja-kuvaajapari tämän hetken kovimpia.
 
Jotenkin studio-greenscreen-cgi -aikakaudella innostaa vielä lisänä tieto, että suurin osa leffasta on kuvattu kokonaan luonnonvalossa Kanadan Albertassa.
 

 
"The light is very reduced here in winter, and we are not shooting with any electrical lighting, just natural light," he told Deadline. "And every single scene is so difficult emotionally, technically. Ive gotten myself in trouble again, but Im trying my best."
 
--
 
We dont finish until the end of April or May, and we are shooting very small hours," he said. "It was planned this way, to be little-by-little jewel moments; thats the way I designed the production. That was both to create intensity in these moments, as well as the climate conditions. We are shooting in such remote far-away locations that, by the time we arrive and have to return, we have already spent 40 percent of the day. But those locations are so gorgeous and so powerful, they look like they have never been touched by a human being, and thats what I needed."

 

 
http://www.mnn.com/lifestyle/arts-c … -the-wilds-of-alberta#ixzz3gLPh0gZz
anomus.com
tomaattiorava
19.07.2015 19:06:56
En viitsi aihetta avata niin kyselen täältä, mitä hyviä leffasivustoja tiedätte/käytätte?
Itellä on imdb sekä rottentomatoes käytössä liki päivittäin ja joskus harvoin tulee selailtua kotimaista leffatykkiä.
Kuitenkin tuntuu välillä siltä että kiinnostavimmat leffauutiset menee vähän tutkan alta näiltä isoimmilta sivuilta.
Swan
19.07.2015 19:13:15
tomaattiorava: En viitsi aihetta avata niin kyselen täältä, mitä hyviä leffasivustoja tiedätte/käytätte?
Itellä on imdb sekä rottentomatoes käytössä liki päivittäin ja joskus harvoin tulee selailtua kotimaista leffatykkiä.
Kuitenkin tuntuu välillä siltä että kiinnostavimmat leffauutiset menee vähän tutkan alta näiltä isoimmilta sivuilta.

 
Leffakriitikoiden Twitter-tilejä seuraamalla pääsee hyvin jyvälle, kun ne yleensä tietää, mistä viimeisimmät uutiset löytyy.
"His sources include singing nomads, pirates, prisoners of war and a surprisingly knowledgeable merchant of cabbage."
Carvel
19.07.2015 19:15:35
Swan: Leffakriitikoiden Twitter-tilejä seuraamalla pääsee hyvin jyvälle, kun ne yleensä tietää, mistä viimeisimmät uutiset löytyy.
 
Valaisit todella hyvin tätä asiaa.
Swan
19.07.2015 19:22:30
Carvel: Valaisit todella hyvin tätä asiaa.
 
Jos esimerkkejä tarvitset, niin RT:n tai Metacriticin kautta löytää aika monta nimeä. Noiden ulkopuolelta taas itse seurailen näitä, ensinmainittua eniten:
 
https://twitter.com/the_moviebob
https://twitter.com/devincf
https://twitter.com/elmayimbe
"His sources include singing nomads, pirates, prisoners of war and a surprisingly knowledgeable merchant of cabbage."
Stoalainen
20.07.2015 19:48:21
Too weird to live, too rare to die
Meadow
21.07.2015 15:20:51
Swan
22.07.2015 12:02:17
"His sources include singing nomads, pirates, prisoners of war and a surprisingly knowledgeable merchant of cabbage."
sirdickyj
03.08.2015 22:49:39
Uus Mission Impossible- Rogue Nation oli viihdyttävä paketti, mun mielestä toimivampi kuin edellinen osa.
 
Bonuksena Spectren uus traileri.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)