Aihe: Kaularauta: "Heel-Mounted Spoke Wheel Adjustment"
1
ekikoo
18.03.2015 13:28:49 (muokattu 18.03.2015 15:15:12)
http://i.imgur.com/BWqafWw.jpg
 
Ostinpa tuollaisen kiinan Fenderin, ja tällaista kaularautasysteemiä en ole aiemmin säätänyt vaikka simppeliltä vaikuttaa.
 
Haluaisin löysätä kaulaa, kun on nyt niin suora, vaikkakin täysin soittokelpoinen. Tämä rulla on vaan niin löysä että kysillä voi kääntää, ei minkäänlaista vastusta toistaiseksi kaulassa. Kuvan perspektiivistä vasemmalle siis käännän, en enempää kuin 1/4 kierrosta kerrallaan, ja vaikutus on toistaiseksi siis olematon. Liekö paskana, vai jotain mitä en vielä vain ymmärrä..
I would if I could...! Bitch!
ekikoo
18.03.2015 15:16:26
Eilen tämä tosiaan saapui, kielet löysinä. Jos tässä sitten venailisi että alkaako sitä relieffiä tulla ajan kanssa, mutta kummastuttaa tuo rullan löysyys.
I would if I could...! Bitch!
hollstro
18.03.2015 15:44:12
 
 
ekikoo: Eilen tämä tosiaan saapui, kielet löysinä. Jos tässä sitten venailisi että alkaako sitä relieffiä tulla ajan kanssa, mutta kummastuttaa tuo rullan löysyys.
 
Jos kaula toimii normaakisti niin se relief näkyy välittömästi kun rautaa löysää. Tuossa on joko kaularauta jumissa kolossaan tai kaula on niin jäykkä että raudsan löysääminen ei vaikuta. Kaulaa voi hakata kämmenellä takaosastaan mahdolisen jumin helpottamiseksi. Mutterin voi kiertää vaikka kokonaan pois jos niin haluaa, eikä noi 1/4 kierrosta sinällään ole muuten merkittäviä kuin että toimivassa kaulassa tuo säätö on yleensä riittävä esim kosteusvaihteluiden tai kieliseti vahdon kompensoimiseksi ja antaa osviittaa mikä on normaalia.
vasemmassa lahkeessa-klubin elinikäinen kannatusjäsen
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)