Aihe: Jalkapallokeskustelu III
1 2 3 4 5197 198 199 200 201373 374 375 376 377
Secreterial
22.12.2014 21:05:04
"I never bluff" - Cordell Walker
touhis
23.12.2014 17:38:16
Secreterial: Hyypiä eroaa Brightonin peräsimestä:
 
http://www.valioliiga.com/2014/12/2 … righton-vahvisti-sami-hyypia-eroaa/

 
Menee varmaan Maanantaina ilmoittautumaan työvoimatoimistoon ja sitten onkin aikaa pelata kotona uutta Football Manageria. Ehkä jo kesällä uusi pesti jostain sarjasta? Olikohan jotain huhuja Suomen maajoukkueen valmennustiimiin liittyen vaikka en kyllä oikein usko, että Samppa sinne vielä lähtisi mihinkään tehtävään.
touhis
26.12.2014 18:59:10
David Moyes näkyi olleen katsomassa Burnley-Liverpool -matsia. Tästä suora johtopäätös on, että Moyesista tulee lähiaikoina Poolin.. eiku Burnleyn uusi manageri. :)
Secreterial
26.12.2014 20:48:54
touhis: David Moyes näkyi olleen katsomassa Burnley-Liverpool -matsia. Tästä suora johtopäätös on, että Moyesista tulee lähiaikoina Poolin.. eiku Burnleyn uusi manageri. :)
 
Tai sitten se kävi scouttaamassa edullisia pelaajia, kun Poolissa pistetään floppihankinnat lihoiksi :)
"I never bluff" - Cordell Walker
touhis
26.12.2014 21:49:47
Secreterial: Tai sitten se kävi scouttaamassa edullisia pelaajia, kun Poolissa pistetään floppihankinnat lihoiksi :)
 
With Emre you Cannot. :D
Secreterial
26.12.2014 22:30:54
touhis: With Emre you Cannot. :D
 
No Can on sentään lupaava pelaaja ja tulee varmasti olemaan vielä tärkeä pelaaja myös Poolille, jos vain Rodgers tajuaa peluuttaa sitä. Can on kuitenkin vasta 20v. ja ihan hyvin Saksassa pelaili...
"I never bluff" - Cordell Walker
touhis
27.12.2014 09:39:02
Secreterial: No Can on sentään lupaava pelaaja ja tulee varmasti olemaan vielä tärkeä pelaaja myös Poolille, jos vain Rodgers tajuaa peluuttaa sitä. Can on kuitenkin vasta 20v. ja ihan hyvin Saksassa pelaili...
 
Juu, ihan totta. Eilisessä pelissä tuntui aluksi hassulta vedolta vaihtaa Can Touren tilalle, mutta paremminhan tuo pärjäsi. Tuli enemmän järkeä pelinavaamiseen pelkän hätäilyn ja hutiloinnin tilalle.
badcompany
30.12.2014 15:44:54
touhis
30.12.2014 17:17:22
^ Jos se jutun kaupallinen toimija on (kuten todennäköisesti onkin) MTV niin täytyy todeta, etten ymmärrä heidän toimintatapojaan. Haalitaan isolla rahalla (ylihintaan) oikeudet vaikka eihän maikkaria ole enää aikoihin jalkapallo oikeasti kiinnostanut. Tuskinpa ne ainakaan ilmaisilla kanavillaan pelejä näyttävät ellei aivan pakko ole ja toisaalta MTV Sport -kanavilla on hankala näyttää enempää pelejä kuin tällä hetkellä. Joten olisiko taustalla vain ahneet tarkoitusperät ostaa kilpailija ulos..?
Secreterial
30.12.2014 17:37:53
touhis: ^ Jos se jutun kaupallinen toimija on (kuten todennäköisesti onkin) MTV niin täytyy todeta, etten ymmärrä heidän toimintatapojaan. Haalitaan isolla rahalla (ylihintaan) oikeudet vaikka eihän maikkaria ole enää aikoihin jalkapallo oikeasti kiinnostanut.
 
Jjoo, ja sitten lähetetään työharjoittelijat jatkoneuvotteluihin ja saadaan paskimmat mahdolliset diilit...
"I never bluff" - Cordell Walker
touhis
30.12.2014 20:07:06 (muokattu 30.12.2014 20:10:45)
Secreterial: Jjoo, ja sitten lähetetään työharjoittelijat jatkoneuvotteluihin ja saadaan paskimmat mahdolliset diilit...
 
"No mut hei, eihän tässä mitään hätää sillä kyllähän ne pällit futisfanit kuitenkin tilaa meidän ylihintaisen sporttikanavapakettimme!" sanoisi Maikkarin kanavapäällikkö. Ainoat asiat mitkä tällä hetkellä saa minut tilaamaan MTV Sporttia on Valioliiga ja se, ettei muita luotettavia vaihtoehtoja Valioliigan saamiseksi telkkuun teräväpiirtona taida olla saatavilla.
Secreterial
30.12.2014 21:26:19
touhis: "No mut hei, eihän tässä mitään hätää sillä kyllähän ne pällit futisfanit kuitenkin tilaa meidän ylihintaisen sporttikanavapakettimme!" sanoisi Maikkarin kanavapäällikkö. Ainoat asiat mitkä tällä hetkellä saa minut tilaamaan MTV Sporttia on Valioliiga ja se, ettei muita luotettavia vaihtoehtoja Valioliigan saamiseksi telkkuun teräväpiirtona taida olla saatavilla.
 
Näinhän se on. Itse tosin en enää tilaa kanavapakettia, vaan siirryin takaisin streamien pariin. En muutenkaan kerkeä niin paljon seuraamaan muiden joukkueiden pelejä ja Unitedin osalta täytyy katsoa kaikki, niin streamit on sitten se ainoa vaihtoehto.
 
Voi että niitä parinvuoden takaisia aikoja, kun maikkarin katsomosta sai ostaa joukkuekohtaisen kausikortin 50€:llä ja koko liigankin oli vissiin vähän yli satasen vain. Sitten tuli uudet neuvottelut ja työharjoittelijat kävi sopimassa asiat uusiksi.
"I never bluff" - Cordell Walker
touhis
30.12.2014 22:41:43
Secreterial: Näinhän se on. Itse tosin en enää tilaa kanavapakettia, vaan siirryin takaisin streamien pariin. En muutenkaan kerkeä niin paljon seuraamaan muiden joukkueiden pelejä ja Unitedin osalta täytyy katsoa kaikki, niin streamit on sitten se ainoa vaihtoehto.
 
Voi että niitä parinvuoden takaisia aikoja, kun maikkarin katsomosta sai ostaa joukkuekohtaisen kausikortin 50€:llä ja koko liigankin oli vissiin vähän yli satasen vain. Sitten tuli uudet neuvottelut ja työharjoittelijat kävi sopimassa asiat uusiksi.

 
Voi että niitä viiden-kuuden vuoden takaisia aikoja, jolloin canal näytti lauantaisin viideltä kolmea yhtäaikaista valioliigamatsia.. Ne ajat ei palaa maikkarin kanssa.
DM
31.12.2014 09:15:58
touhis: Voi että niitä viiden-kuuden vuoden takaisia aikoja, jolloin canal näytti lauantaisin viideltä kolmea yhtäaikaista valioliigamatsia.. Ne ajat ei palaa maikkarin kanssa.
 
Ne ajat kun kun YLE näytti yhtä ottelua ja selostajina olivat Antero ja Jukka. Niitä lähetyksiä katsottiin vakiokuponki kädessä ja odotettiin, että sauna lämpiää.
If you find yourself lost in the woods, fuck it, build a house. "Well, I was lost, but now I live here!" -Mitch Hedberg
reverend
31.12.2014 10:01:18
Enää ei sitten talviaikaan näe ilmaiskanavilta mitään pelejä. Ellei sitten joku Nelonen näytä mahdollisia HJK:n pelejä, kuten tänä vuonna.
Onneksi on sentään kohtuuhintainen Eurosport2, josta tulee Bundesliigaa 5 ottelua viikonloppuisin.
Funkånaut
31.12.2014 10:07:14
 
 
Nå, onhan tossa Mestareiden liigan pelien Maikkarille siirtymisessä edes yhden legendaarisen tempauksen uusintaan mahdollisuus... https://www.youtube.com/watch?v=TmVN1tsx6nA
""Everything I know about morality and the obligations of men, I owe it to football." - Albert Camus Elämän tarkoitus
touhis
31.12.2014 10:27:04
DM: Ne ajat kun kun YLE näytti yhtä ottelua ja selostajina olivat Antero ja Jukka. Niitä lähetyksiä katsottiin vakiokuponki kädessä ja odotettiin, että sauna lämpiää.
 
Totta!
 
Ei ole virhettä.
Funkånaut
01.01.2015 17:57:45
 
 
Jahans, siellä sai ManU:lla olla kaks molaria kentällä samaan aikaan. :)
""Everything I know about morality and the obligations of men, I owe it to football." - Albert Camus Elämän tarkoitus
Secreterial
02.01.2015 11:40:07
Funkånaut: Jahans, siellä sai ManU:lla olla kaks molaria kentällä samaan aikaan. :)
 
Joo. Ja Cahill sai tehdä parhaan Pepe-imitaationsa ja Leicester pelaajalla on naaman paikalla käsi.
 
Mutta iso uutinen tänään: Stevieboy jättää Liverpoolin kauden päätteeksi: http://www.liverpoolfc.com/news/lat … 354-lfc-statement-on-steven-gerrard
 
Taitaa MLS kutsua...
"I never bluff" - Cordell Walker
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)