Aihe: Flying V
1
JivE
08.09.2014 08:16:45
 
 
Terve,
 
Onko heittää vinkkejä mistä eurooppalaisesta kaupasta saisi Flying V mallisia kitaroita? Thomanilta näyttäisi löytyvän vain kalliimpia malleja, kun haussa olisi alle tonnin (comfort zone siinä 400-600e) maksava flygari. Merkillä ei niin väliä.
 
Musamaailmassa on Tokaita, mutta onko tullut muuta vastaan?
If you give me interesting questions, i'll give you interesting answers.
Jeszse
08.09.2014 10:52:48
Jos Deanin haarukkalapa ei oo este ni niitä näyttäis jokunen löytyvän hintahaarukkaan sopivasti. http://www.thomann.de/fi/dean_guitars_chicago_series_standard_v_gn.htm
 
Myös tori kannattaa selata, säkällä löytyy joskus se tonnin flygari omaan budjettiin.
Hipelius: Olet hieno mies, mutta sulla on aivan ällistyttävän huono maku. || The Jasser Arafats || Crimson Day
Vihapiirakka
09.09.2014 13:43:54
Itseltäni ääni Deanille. Itse omistan tällä hetkellä Dean Black Gold V:n, ja totisesti pidän siitä.
CountX
10.09.2014 18:10:52 (muokattu 10.09.2014 18:15:49)
Kyllä nuo muutkin Epiphonen V:t on asiallisia pelejä. Itsellä kävi mäihä, kun löysin Tsekeissä valmistetun '58:n, vieläpä hyvään hintaan. Alkuperäiset tuhnut mikit tosin joutui vaihtamaan parempiin. Kyllä tää Epi pesee 10-1 esim. joskus omistamani Ibanezin 70-luvun alussa valmistaman Flying V:n. Iba saa pisteitä ainoastaan huomattavasti paremmista orkkismikeistä. Kaulapainoisuuden voi laskea Epille miinukseksi mainittujen mikkien lisäksi.
 
Itse aion hankkia joskus myös Epin '67 mallin.
 
E: Kumpikaan V ei muuten ole tuotannossa tällä hetkellä, eli käytettynä pitää ostaa. Robb Flynn V on valitettavasti ainoa markkinoilla oleva Epin V.
korvaoo
12.09.2014 09:27:06
Ääni Tokaille ainakin jos se ei oo sarjan halvimpia malleja, ei noita kyllä usein näe käytettyinä ainakaan, mutta vaikuttaisi melko laadukkailta bumerangeilta ja mikä tärkeintä, näyttää melkolailla siltä kun pitää :)
kaikki paitsi on turhaa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)