Aihe: Musiikin/Biittien teko / Beat Making / Mainostaminen, Mielipide?
1
Kallekorvola
09.06.2014 16:26:41
Juho98:
Me Tuottajat / Laulajat / Räppärit halutaan, että me menestytään joskus 1
(edes jotenkin)!
Meillä kaikilla tavoitteenna on päästä (esim.) keikkailemaan tai jonnekkin esittämään omat Biisit, että me saadaan siitä rahaa!

 
Osa jengistä tekee musaansa siksi, että niillä on jotain sanottavaa. Ei pelkästään siksi, että siitä saa rahaa. On myös se porukka, jotka tekee musaa siksi että siitä saa rahaa. Toinen näistä ryhmistä (arvaa kumpi! mahtavat palkinnot!) tekee mielenkiintoisempaa musaa, jonka "pinnalle pääseminen" vie hieman pidempään, mutta se perustuukin fanikunnan kasvamiseen ja sitä kautta pidempään ja vakaampaan suosioon, joka ei ole kiinni yhdestä hitistä. Sitten on vielä se osa, joka tekee musastaan tarkoituksellisen esoteeristä ja vaikeastilähestyttävää, eikä suostu keikkailemaan ollenkaan.
 
Kuinka päästä Julkkikseksi?
 
Aina on jokin keino päästä Julkisuuden Henkilöksi, (esim.) Mainostaminen, Tehdä omalla tavalla hyvää musaa, Ajattelee positiivisesti mistä ihmiset ovat kiinnostuneet (esim. mikä Musiikkityylilaji se on) ja näitähän on kaikkee..

 
Tai sitten voi kysyä neuvoa Johanna Tukiaiselta. Sen elämässä ei näytä olevan juuri muuta tärkeää kuin olla Julkisuuden Henkilö. Ilmeisesti se on nyt sitä. Ja huomio(!), kokolailla ilman sen suurempia panostuksia ja saavutuksia. Taatusti on onnellinen ja rikas.
 
Musiikkimaailmassa siihen tarvitaan paljon raakaa työtä, periksiantamattomuutta ja hyviä biisejä.
 
Kuinka tehdä Musiikkia?
 
Soitin käteen, ja soittamaan. Sit tallentaa lopputuloksen. Kovalla työllä, tuurilla tai kokemuksella saa aikaan biisin jonka muutkin haluaa kuulla. Ihan parhaimmat päätyvät sitten esim. radioon.
 
Ton lopun mainostuksen linkkiluetteloineen voisi laittaa esim. Torille
 
http://muusikoiden.net/tori/
 
josta kiinnostuneet voivat bongata ilmoituksen.
www.5by5.fi
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)