Aihe: Boss ME80
1
Hi-Power
25.04.2014 16:06:53
 
 
On hieman testiä jo ehitty tekeen...eli ostin tuon heti ku se tuli lähi musiikikauppaan myyntiin...parempaa on 70:seen verrattuna polkusimien lisäys jotta esim reverbin saa pois ja päälle suoraan polkasemalla...eli nyt ominaisuuksia voi käyttää ilman ohjelmointi juttuja.
Tiivistelmänä: parempi kuin Me70 lauta...
hallu
25.04.2014 22:20:26
Hi-Power: On hieman testiä jo ehitty tekeen...eli ostin tuon heti ku se tuli lähi musiikikauppaan myyntiin...parempaa on 70:seen verrattuna polkusimien lisäys jotta esim reverbin saa pois ja päälle suoraan polkasemalla...eli nyt ominaisuuksia voi käyttää ilman ohjelmointi juttuja.
Tiivistelmänä: parempi kuin Me70 lauta...

 
Hyvä tiivistelmä:-). Arvelinkin, että käytettävyyttä on viety vielä eteenpäin nähdessäni lisänapit. Mitenkä ne säröt? vielä vaivaa muovisuus ja elottomuus, vai joko alkaisi kelpaamaan? jos nyt otetaan verrokeiksi vaikka nuo Bossin perus säröpolkimet SD-1, Bluesdrive, ds-3, etc. päässäänkö tonteille, vai jäädäänkö vielä jälkeen?
Ei onni tule ostamalla. Onni tulee soittaen ja lauluja tehden
benny
26.04.2014 07:57:30
 
 
ME-50:ssä on törkeä latenssi pätsien vaihdossa. Mitenkäs ME-80:ssä? (Kyllä tuo ME-50:n RAT -särö kuulostaa hyvältä ;)
shitfuck inc.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)