Aihe: C:n/B:n jne. ottaminen barrella
1
re infecta
16.05.2004 18:14:05
Saatteko kolme sormea mahtumaan vierekkäin viidenteen väliin vai soittateko esim. siten, että painatte pikkusormella kielet ja jätätte ylimmän kielen soittamatta? Mikä on "oikeaoppinen" tapa?
Kokoan bändiä ja etsin rumpalia. Katso jäsenkuvaukseni!
lxi
16.05.2004 18:16:39
Saan. En yleensä. Ei sellaista olekaan.
"Everyone is entitled to his own opinion but not his own facts." -- Daniel Patrick Moynihan
Antti1
16.05.2004 18:16:56
Saan kaikki mahtumaan ja oikeaoppista tapaa ei taida ollakaan. Itse suosin tuota neljän sormen käyttöä.
"Sun täytyy varoo mitä sä haluut, sillä sä saat sen." -A. McCoy
Mako
16.05.2004 19:29:49
 
 
Saatteko kolme sormea mahtumaan vierekkäin viidenteen väliin
Joo.
vai soittateko esim. siten, että painatte pikkusormella kielet ja jätätte ylimmän kielen soittamatta?
En juurikaan.
Mikä on "oikeaoppinen" tapa?
Soittajalle sopivin.
I must Create a System, or be enslav'd by another Mans. I will not Reason and Compare, my business is to Create -W.Blake
paavi
18.05.2004 09:29:40
Itse käytän yleensä myös etusormea ja nimetöntä. Tosin osaan tietenkin soittaa muillekin sormituksilla ja saan sen ohkasimman e-kielenkin kaikilla tavoilla soimaan. Etusormi-nimetön-barre on vaan vaivattomin enkä nyt niin välitä vaikka se e-kieli ei soisikaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)