Aihe: Talviolympialaiset Sotshi 7.-23.2.2014
1 2 3 4 555 56 57 58 59
Kimmo72
23.02.2014 20:29:53
Se oli siinä. Riossa sitte seuraavaksi parin vuoden päästä, kesäkisat.
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.
"She said I dont like Dream Theater that much, but I had a pen, and some paper, so what the fuck..." -Kevin Moore
LaMotta
23.02.2014 20:33:11
 
 
Miltä nyt tuntuu ja kuinka tästä eteen päin?
(Lausutaan elämään kyllästyneellä äänellä): "Jos ei kiinnosta niin ei tiällä mikkää pakko oo olla. Työ tiijättä missä on ovet."
Alfons Åberg
23.02.2014 20:36:46
SEURAAVANA VUOROSSA JÄÄ KIEKEON ÄM ÄM KISAT JOISSA TODELLISET MAAILMAN PARHAAT KIEKKO JOUKKUEET KOHTAAVAT
"Linkkejä artikkeleihin tai tutkimuksiin, joissa Hulkon muusikon uran näytöt todetaan merkittäviksi" -Jazzmies
Alpha
23.02.2014 20:40:49
LaMotta: Miltä nyt tuntuu ja kuinka tästä eteen päin?
 
Tyhjä olo. Parin vuoden päästä uus yritys.
Bongowing
23.02.2014 20:43:04
Presidentti: SEURAAVANA VUOROSSA JÄÄ KIEKEON ÄM ÄM KISAT JOISSA TODELLISET MAAILMAN PARHAAT KIEKKO JOUKKUEET KOHTAAVAT
 
Vapise Puola.
But where the heck is magenta?
HaloOfFlies
23.02.2014 20:46:42
 
 
Oli vähän vaisut päättäjäiset edellisten Lontoon-kekkereiden jälkeen.
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
Funkånaut
23.02.2014 20:48:04
 
 
HaloOfFlies: Oli vähän vaisut päättäjäiset edellisten Lontoon-kekkereiden jälkeen.
 
Munsta nää päättäjäiset oli paremmat.
Devatero remesel, desátá bída. Kuuntelen tämmöistä
Funkånaut
23.02.2014 20:55:56
 
 
Devatero remesel, desátá bída. Kuuntelen tämmöistä
eino mutku
23.02.2014 20:56:58
Hyvät kisat, suomalaisten mitalisaalis jäi viiteen, itse veikkasin kuutta tai seitsemää. Toiset ylisuorittivat, toiset alisuorittivat, osa vain suoritti. Neljän vuoden päästä tulee 9 mitalia.
 
Palataanko sitä odotellessa ketjuun juhlimaan mitaleita jälkikäteen jää nähtäväksi. Toivottavasti ei. Jälkipuheita joka tapauksessa varmasti vielä riittää.
Mitä opimme tästä? Emme yhtään mitään!
Kimmo72
23.02.2014 22:01:24 (muokattu 23.02.2014 22:09:02)
Töissä on taas tylsää kun ei tuu kisoja.
 
E: sporde sano kisoista että kisakylät olivat huippuluokkaa. Entäs nää hissikuiluun melkein putoomiset ja ovien läpi tulemiset?
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.
"She said I dont like Dream Theater that much, but I had a pen, and some paper, so what the fuck..." -Kevin Moore
dipshit
23.02.2014 23:08:29
Päättäjäiset olivat kyllä avajaisten tapaan aivan helvetin näyttävät. Lopussa, Farewell, Moscow'n soidessa meinasin itsekin herkistyä, mikä hämmensi suuresti. Kaikenkaikkiaan oli kyllä mainiot kaksi viikkoa, löysän lukujärjestyksen ansiosta pääsin seuraamaan kisoja päivittäin ja Suomellekin tuli ihan mukavasti mitaleita, ja onneksi se yksi kultainenkin. Kekkerit näyttivät myös kaikista ennakkospekulaatioista poiketen oikein hyvin organisoiduilta.
 
Kiitos Sotshi, kiitos Venäjä, kiitos Putin. Nyt on tyhjä olo.
Tuomoo
23.02.2014 23:59:13
dipshit: Päättäjäiset olivat kyllä avajaisten tapaan aivan helvetin näyttävät. Lopussa, Farewell, Moscow'n soidessa meinasin itsekin herkistyä, mikä hämmensi suuresti. Kaikenkaikkiaan oli kyllä mainiot kaksi viikkoa, löysän lukujärjestyksen ansiosta pääsin seuraamaan kisoja päivittäin ja Suomellekin tuli ihan mukavasti mitaleita, ja onneksi se yksi kultainenkin. Kekkerit näyttivät myös kaikista ennakkospekulaatioista poiketen oikein hyvin organisoiduilta.
 
Kiitos Sotshi, kiitos Venäjä, kiitos Putin. Nyt on tyhjä olo.

 
Tiivistit minunkin ajatukseni. Ikinä ennen en ole yksiäkään arvokisoja seurannut yhtä tiiviisti, kun nyt työttömänä lorvaillessani. Piti oikein päättäjäislähetyksen loputtua sohvalla istuessa miettiä, että mitähän sitä nyt sitten huomenna tekeekään, kun ei tule mitään kisalähetyksiä enää. Vähän tyhjä olo tuli.
 
Vaikka noita kisoja etukäteen parjattiinkin paljon, ja puitteita moitittiin, niin kuitenkin koko kisojen ajankin korostui aina vain enemmän se, että nuo olivat urheilijoiden kisat. Oli päättäjäisissäkin urheilijoiden marssin aikana ilahduttavaa katsoa, kun siellä vieraiden maiden kilpailijat räpsivät kilpaa kuvia toisistaan, ja ilakoivat kävellessään. Varmasti tuolla kisoissa mokiakin on tapahtunut, ainahan niitä tapahtuu, mutta aika vähän niistä on uutisoitu. Kaikin puolin nuo ovat siis tainneet olla melkoisen onnistuneet kisat, koska kilpailijatkaan eivät ole hirveästi mitään moittineet, lukuunottamatta joitakin hotellien oloja, hissejä, ja half pipeä yms. vaativampia suorituspaikkoja.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
HaloOfFlies
24.02.2014 11:17:26 (muokattu 24.02.2014 11:17:57)
 
 
Jokseenkin tyhmän näköistä tuo Rukajärven pipon pitäminen sisätiloissa. Kai se on jokin snoukkapiirien tapa, mutta silti.
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
Nuages
24.02.2014 11:27:25
Päättäjäiset mainiom prää Venäjälle hyvin hoidettu tykkäsin
"Sointua löytyy kahta sorttia: hilipiää ja haikiaa. Ruuri piristää niinku hömpsyt ja molli herkistää porajamahan. Kauvan lasetettuna alakaa ruurit naurattahon, mollit pakkaa rääyttämähän ihimisiä." -Eino Kyrköösjärvi
Alfons Åberg
24.02.2014 11:40:43
HaloOfFlies: Jokseenkin tyhmän näköistä tuo Rukajärven pipon pitäminen sisätiloissa. Kai se on jokin snoukkapiirien tapa, mutta silti.
 
Jos Sotshissa oli niin kovat pakkaset et korvat jäätyy?
"Linkkejä artikkeleihin tai tutkimuksiin, joissa Hulkon muusikon uran näytöt todetaan merkittäviksi" -Jazzmies
Jormaz
25.02.2014 00:52:37
No tiedäthän.. Tarkoitettu.. tiedäthän..
Funkånaut
25.02.2014 01:10:17
 
 
Jormaz: http://www.huuto.net/kauppa/olympia … _campaign=fb_huuto&cmp=fb_huuto
Olympiajoukkueen Jopot kaupan.

 
OLL-In Jopo olisi vielä inhimillisessä hinnassa.
Devatero remesel, desátá bída. Kuuntelen tämmöistä
Tuomoo
25.02.2014 01:16:09
Saksalainen ampumahiihtäjä Julia Pieper ei kestänyt peliä, vaan ampui itsensä omalla kilpa-aseellaan kisojen aikana.
 
http://www.iltalehti.fi/talviurheilu/2014022418071596_tl.shtml
 
RIP in peace. En tiedä, oliko hän todella "ampumahiihtolupaus", en itse ollut kuullutkaan aikaisemmin tuon nimisestä ampumahiihtäjästä, enkä nopeasti löytänyt sijoituksiakaan Sotshista. Mutta koska ilta-paska, niin siksi hän oli ilman muuta "ampumahiihtolupaus". Rankka juttu kuitenkin.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
Funkånaut
25.02.2014 01:44:19
 
 
Tuomoo: Saksalainen ampumahiihtäjä Julia Pieper ei kestänyt peliä, vaan ampui itsensä omalla kilpa-aseellaan kisojen aikana.
 
http://www.iltalehti.fi/talviurheilu/2014022418071596_tl.shtml
 
RIP in peace. En tiedä, oliko hän todella "ampumahiihtolupaus", en itse ollut kuullutkaan aikaisemmin tuon nimisestä ampumahiihtäjästä, enkä nopeasti löytänyt sijoituksiakaan Sotshista. Mutta koska ilta-paska, niin siksi hän oli ilman muuta "ampumahiihtolupaus". Rankka juttu kuitenkin.

 
Eihän tuo neitonen kisoissa mukana ollutkaan.
 
Mutta joo, kurja juttu ja melko tarpeetonkin.
Devatero remesel, desátá bída. Kuuntelen tämmöistä
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)