Aihe: Gibson sg special bass ja Squier Telecaster bass
1
hiivatti
23.01.2014 21:12:15
jukkajylli
24.01.2014 14:35:49
hiivatti: Onko vielä kellään? Tilasin tänään tuon Gibsonin.
 
http://www.fender.com/en-FI/squier/ … ss-special-maple-fingerboard-black/
 
http://www2.gibson.com/Products/Ele … c-Guitars/2014/SG-Special-Bass.aspx

 
Perinteikas ja tyylikas, siis toi gibson. Toi headstock taitaa olla jotenki snadimpi ku vanhassa eb-3:ssa..
I'm not the one to blame
Muussii
01.02.2014 19:12:02
 
 
Vieläkään ei mahdu kaaliin, että miksei Gibson tee SG-bassosta 34" versiota. Hetken jo innostuin, että joko nyt kun otsikon luin, mutta ei.
 
Mahtavan näköinen peli ja ostaisin heti, mutta skaala...
jukkajylli
02.02.2014 03:54:44
Muussii: Vieläkään ei mahdu kaaliin, että miksei Gibson tee SG-bassosta 34" versiota. Hetken jo innostuin, että joko nyt kun otsikon luin, mutta ei.
 
Mahtavan näköinen peli ja ostaisin heti, mutta skaala..
 
Oishan se hieno. Nimen vois vaihtaa samalla EB3L: ksi niinkuin pitempi skaalainen giba oli aikanaan. SG-nimi on typera.
I'm not the one to blame
Gary oin
02.02.2014 03:56:47
 
 
jukkajylli: Oishan se hieno. Nimen vois vaihtaa samalla EB3L: ksi niinkuin pitempi skaalainen giba oli aikanaan. SG-nimi on typera.
 
Siihen vielä vain yksi tuollainen minibuckeri keskelle niin myyty on! En vaan pääse millään eroon tuosta mikkien aiheuttamasta bobblehead-fiiliksestä.
Jari on sellanen vähän juntti, lähes kääpiön mitoissa oleva harmaa kumipää. Kunnon reppana.
irwing
20.02.2014 08:47:19
Tulipa kotia tuo sg special. Täytyy myöntää, että ihan tämän ketjun perusteella mielenkiintoni heräsi ko. Bassoa kohtaan - ja menin ostamaan... Niin se on monesti miehen liha heikko...
 
Mutta onhan se komia kampe luonnossa. Ostin sen fireburtin. Matkalakka pinta oikeastaan näyttää hyvältä. En ole paljoa testannut mutta heti huomasin sen että kaulamikki taitaa pikkaisen heikompi kuin talla.
 
Nyt voi rauhassa joskus jäädä haudan lepoon; kukaan vihamies ei pääse kirjoittamaan hautakiveeni ' ei omistanut koskaan gibsonia...'
hiivatti
20.02.2014 19:22:28
Sain oman SG suklaa satiinini tiistaina. On se kaunis ja hanskaan sopiva. Lauantaina lopullinen totuus paljastuu... Keula painoisuus olikin vanhastaan tiedossa, siksi ei varmaan 34" skaalaista olekkaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)