Aihe: OIKEASTI hyvä pieni putkivahvistin!
1 2 3 4
p130
14.05.2004 17:12:45
 
 
Tuo uus pieni Gibson GA-5 vois olla aika nami, hyvä retro look, tiedä koska tulee Suomeen:
http://www.guitarplayer.com/archive/0604/0604_BenchTests6.htm

 
Gibsonin Goldtone GA-15 taitaa ainakin täyttää Janin ehdot jos muistan yhtään oikein millainen se oli... Testaamisesta on muutama vuosi, oli unohduksissa oikeastaan koko laite. Vaikka se silloin saikin aikaan melkoisen GASin.
 
Yksinkertainen, kaunis ja loistavasoundinen. Kannattaa testata jos kohdalle sattuu!
Olen mieluummin yksin oikeassa kuin lauman kanssa väärässä. -Kari Suomalainen
toxic
14.05.2004 17:30:18
Toi mesan studio 22 näyttäis aika hyvälle:
 
Harmony-centralista:
 
been playin it for bout a year or 2 and beats all amps ive had b4 includin marshalls, crates, h+k etc. if you see this amp Buy it.
 
HOho!
Kitarasankari
14.05.2004 17:44:41
fenderin blues junior tai pro junior. eivät ole hinnalla pilattuja ja ihanat on sundit!! kannattaa ehdottomasti testata..
Jazz is not dead...it just smells funny...ostakaa ibanez!!
kalkkuna
14.05.2004 18:17:58
Toi mesan studio 22 näyttäis aika hyvälle:
 
Harmony-centralista:
 

 
HOho!

 
Tämä on niin tätä.. H-C:ta. Saakutin jenkit, juuri tuollaisia arvosteluja se on täynnä. Yleisin on "I've been playing for about 20 years, and i have owned some marshall-, fender-, peavey, H&K, hiwatt amps, and many others. But my *** beats them easily!!!1
Meisseli
14.05.2004 18:40:19
 
 
Vox Pacemaker Vanha ku saatana 60-luvulta. itelläni on sellanen. 17w. A-luokka. Volume,Bass,Treble, Vibrato Speed ja depth. ei reverbiä. loistosaundi, loistava rupi. Myös creamsoundia suosittelen lämpimästi.
Rokkia vaan niin että mulukku heiluu!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)