Aihe: Rallin MM-sarja 2010
1 2 3 4
k1mm0
04.08.2013 05:57:01
sellisti: Hirvonen, maailman toiseksi paras urheilija lajissa jossa on kaksi urheilijaa. Näin ilkkui joku toimittaja kun Mikko jäi aina Loebille kakkoseksi. Mutta totuus on ettei pärjää vaikkei Loeb olisi edes enää mukana. En tiedä onko vika aina kalustossa vai missä, mutta eipä sitä odotettua maailmanmestaruutta ole tullut vaikka vuosikausia on hehkutettu että nyt on niin lahjakas kaveri että kohta tärähtää. Tietenkin ikävää että sattui huipulle samaan aikaan Loebin kanssa, mutta niin se oli ikävää kaikille muillekin, oli siellä muitakin potentiaalisia mestareita joukossa. Saa nähdä milloin tulee Suomesta seuraava MM-voittaja.
 
Se on hieman sääli, että Hirvonen olisi pärjännyt vallan kivasti, jos ei nyt olisi sattunut niin, että maailman kautta aikain paras rallikuski oli samaan aikaan ajelemassa ja voitti sarjat leikiten. Loeb oli ja on aivan käsittämätön ukko, ei tule ketään mieleen joka olisi omassa lajissaan yhtä suveneeri ollut.
Aha, penis, esine paha!
k1mm0
04.08.2013 13:53:47
pehko: No, mites toi Schumacher?
 
Kova ukko sekin, mutta ei mielestäni yhtä suveneeri lajissaan kuin Loeb, joka on kuitenkin ollut hallitseva maailmanmestari vuodesta 2004 lähtien.
Aha, penis, esine paha!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)