Aihe: Fender Super Reverb - Footswitch ledeillä?
1
JTTH
17.04.2013 09:24:59 (muokattu 17.04.2013 09:56:37)
Onko olemassa ledeillä ja patterilla varustettua pedaalia, jolla onnistuisi kyseisen vahvistimen reverbin ja vibraton käyttö? Originaalipedaalista puuttuu merkkivalot ja jos efektejä pitää miedoilla asetuksilla, niin on melko hankala huomata onko efekti päällä/pois.
 
Jos tiedät jonkin kaupallisen ratkaisun, niin laita linkkiä. Myös DIY -viritykset kelpaa jos löytyy selkeät kolvailuohjeet.
 
E: kyseessä siis Super Reverb RI
piper
17.04.2013 16:05:59
JTTH: Onko olemassa ledeillä ja patterilla varustettua pedaalia, jolla onnistuisi kyseisen vahvistimen reverbin ja vibraton käyttö? Originaalipedaalista puuttuu merkkivalot ja jos efektejä pitää miedoilla asetuksilla, niin on melko hankala huomata onko efekti päällä/pois.
 
Jos tiedät jonkin kaupallisen ratkaisun, niin laita linkkiä. Myös DIY -viritykset kelpaa jos löytyy selkeät kolvailuohjeet.
 
E: kyseessä siis Super Reverb RI

 
Jos itse jaksaa askarrella, ottaisin melkein pohjaksi tuollaisen:
http://uraltone.com/kauppa/product_ … p;XTCsid=uol462m6v9umt3ok3hspd9k2q2
 
Tuohon sarjaan täytyisi lisätä patteriklipsi ja aavistuksen verran muokata kytkentää.
 
t. Antti
It's getting dark, too dark to see...
JTTH
17.04.2013 16:52:16
avaruussaatana: Toi käy pohjaksi erittäin hyvin. Itse askartelin tällaisen fender twin reverb reissueen:
 
http://muusikoiden.net/dyn/users/111341.jpg

 
Kiitos! Nyt vaan kolvi sauhuamaan:)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)