Aihe: Behringerin mikserit?
1
AcLAc
10.04.2013 22:55:08
 
 
Behringerin kotisivuilla on tarinaa Q- lisukkeista...
 
http://www.behringer.com/EN/Products/QX1204USB.aspx
 
"QX1204USB QX2442USB mixers are wireless-ready right out of the box. Our new ULTRALINK ULM200USB (sold separately) features two high-quality 2.4 GHz wireless mics, plus a special 2-channel receiver dongle that connects directly to a dedicated input port on the top of the mixers. This technologic breakthrough makes for seamless wireless integration that is easier and more affordable than ever."
Minä kuljen, Herra ohjaa!
okram63
13.04.2013 17:39:42
No pitääkös mikserissä olla kanavakohtainen insert-liitin, jotta siihen voi liittää ulkopuolisen kompressorin niin kuin sellainen kuuluu liittää? Vai toimiiko jotkut Aux-jutut tähän, ja miten? Kun ei nyt ole toi miksereiden anatomia niin hyvin muistissa.
(ja kysymyksessä pelkkä 1 mikrofoni kiinni mikserissä).
piivei
13.04.2013 18:33:48
Kompressorit ja muutkin dynamiikanhallinnan työkalut liitetään insertiin sen takia että silloin koko signaali kulkee laitteen läpi, mikä on hyvä asia (yleensä) dynamiikan hallinnassa. Kaikuefektit ym. liitetään auxiin koska silloin voidaan prosessoida vain tiettyä osaa signaalista mikä on hyvä asia esim. juuri kaiutuksessa. Eli jos haluat kompressoida mikkisignaalin ulkopuolisella kompuralla, täytyy mikserissä olla kanavakohtainen insert.
okram63
13.04.2013 18:49:25
Ok, niin mä vähän muistelinkin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)