Aihe: Frank Turner
1 2
Booombox
30.01.2013 13:19:54
Frank Turner on kyllä huippu äiä.
 
Somebody told that music with guitars
was going out of fashion and I had to laugh.
This shit wasn't fashionable when I fell in love.
If the 'hipsters' move on, why should I give a fuck?

 
Ärsyttää kun missasin keikan.
I'm a street walking cheetah with a heart full of napalm.
jannu
30.01.2013 16:08:16
Booombox:
 
Ärsyttää kun missasin keikan.

 
Ihan suotta. Touhu oli tylsää pubi-rockia, hetkittäistä itkurunkkausta ja yleisön väkinäistä nuoleskelua ulkoaopetelluilla suomenkielisillä latteuksilla. Harvoin on tullut petyttyä keikkaan yhtä paljon. Onneksi lämppärit edes olivat hyviä.
"You really can't be jealous of something you can't fathom." -Nigel Tufnel
Käyttäjätunnus
30.01.2013 16:42:14
jannu: Ihan suotta. Touhu oli tylsää pubi-rockia, hetkittäistä itkurunkkausta ja yleisön väkinäistä nuoleskelua ulkoaopetelluilla suomenkielisillä latteuksilla. Harvoin on tullut petyttyä keikkaan yhtä paljon. Onneksi lämppärit edes olivat hyviä.
 
Eihän se nyt mikään maailman omaperäisin temppu ollut, mutta ihan viihdytti ainakin itseäni. Jaakko&Jayn biisit ei oo koskaan herättäny mitään muuta kuin pientä hyväksyvää nyökyttelyä ja sama oikeastaan keikalla. Välispiikit lässytettiin mukahauskoja läppiä joita ei olisi jaksanut kuunnella ja niitäkin tuli melkein yhtä paljon kun soitettiin musiikkia.
The Rolling Stones are playing in Philadelphia tonight, but we're better so fuck'em -Paul Westerberg
BoNey
25.04.2013 23:29:57
 
 
Kiinnostuneille, Frank Turnerin livekeikka Lontoosta menossa miehen youtubessa: http://www.youtube.com/user/frankturner
www.youtube.com/user/StereoidsBand/videos
Booombox
26.04.2013 14:39:00
Hyvä tämä uusi levy. Four Simple Words on niin tykki biisi edelleen.
Shakers Gonna Shake!
Käyttäjätunnus
16.05.2013 19:00:51
Kyllä minäkin tykkään uudesta levystä, kun se Simo siitä hillosta! Tuli nähtyä myös livenä vähän aika sitten Belgiassa Groezrock festareilla ja oli kyllä niin saatanan kova keikka taas, että huhhuh! Juuri täydellinen festarisetti. Pitäisköhän sitä Jurassic rockiin lähteä. Vai odottaa mahdollista klubikeikkaa syksylle ja/tai matkustaa johonkin. Senkö tiätäs nii oliski viisas mies kato. Täällä muuten voi Frankia äänestää näköjään: http://ylex.yle.fi/artisti/frank-turner/biisi/recovery
Ja IMO ihan kelpo videokin ilmestynyt The Way I Tend To Be biisistä: http://www.youtube.com/watch?v=Cf5O2M5GaEA
Kuin myös samalla nimellä kulkeva lyhytdokumentti Frankin urasta ollut jo jonkun aikaa juutuubissa: http://www.youtube.com/watch?v=8vbDpQ8iPuI
The Rolling Stones are playing in Philadelphia tonight, but we're better so fuck'em -Paul Westerberg
Käyttäjätunnus
10.08.2013 22:16:29
Kukaan Jurassic Rockiin menossa? Itellä jää kyllä nyt töitten takia väliin. Toisaalta vituttaa, toisaalta ei. Onhan tuo tullut jo kolme kertaa nähtyä ja suunniteilla josko Lontooseen lähtis, kunhan UK kiertue julkaistaan. Klubikeikka Suomessakin kyllä kelpais. Losing Days on TDH:tin kolmas sinkku ja tämmönen video siitä tullut: http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=PfTDSFpvGxE
Tape Deck Heart on kyllä kestänyt kuuntelua ja selkee kesän 2013 levy itelle. Nostaisin jopa samalle viivalle England Keep My Bonesin ja Love Ire&Songin kanssa.
The Rolling Stones are playing in Philadelphia tonight, but we're better so fuck'em -Paul Westerberg
Booombox
04.11.2013 11:30:04
Frank näköjään Helmikuussa nosturissa. Pakkohan tonne on mennä, kun en ole ennen livenä nähnyt. Ja muutenkin, on se kova.
Booombox
25.02.2014 12:59:19
Oli kyllä aika helvetin kova keikka eilen. Settilista timanttia sekä bändi että yleisö oli ihan liekeissä. Ei niin tavallinen maanantai-ilta.
Käyttäjätunnus
25.02.2014 19:42:43
Booombox: Oli kyllä aika helvetin kova keikka eilen. Settilista timanttia sekä bändi että yleisö oli ihan liekeissä. Ei niin tavallinen maanantai-ilta.
 
Samaa mieltä. Ainakin omasta mielestä yleisö oli paljon paremmin messissä, kuin vaikkapa viime vuoden Tavastian keikalla ja tosiaan maanantai-iltana. Setistä nyt ei sinänsä valittamista löydy, mutta olisi kiva kuulla enemmän biisejä Poetry Of The Deediltä välillä. Esim. Glory Hallelujahin ja One Foot Before the Otherin tiputtaminen ei itseä niin haittaisi. Mutta nää on näitä ei aina voi voittaa :).
Käyttäjätunnus
23.12.2014 09:00:54
Uus levy on muuten nauhotettu. En jaksa etsiä linkkiä, mutta uskokaa nyt. Jossain vaiheessa lupailtiin helmikuuta, mutta epäilen vähän, että ihan niin aikaisin. Mitenköhän nyt sitten, kun tuo Tape Deck Heart:han oli aika läpimurtolevy ainakin briteissä. Oiskohan tää sitten muuallakin maailmassakova juttu. Mene ja tiedä, mutta kuhan hyvä levy tulis.
 
Frankillahan on muuten oikkeen kivoja lauluja joulun aikaan sopivaksi, kuten paras Whamin Last Christmas cover ikinä: http://youtu.be/xJjWr0pS3CI
Sit on tämmönen hassuttelu: http://youtu.be/ZW308CpEj1s
Sit Reuben cover Christmas is awesome: http://youtu.be/1sw1HyiC-nA
Ja sit vielä uuden vuoden laulu: http://youtu.be/27k5wieFLO0
Käyttäjätunnus
21.03.2015 08:38:59
https://youtu.be/tB4Avdlz3lk
 
Uusi biisi Get Better. Toimii! Frank on folkpunkin Ramones eli musa ei hirveitä muutoksia tee, mutta kuulostaa aina hyvältä! Lähiaikoina tulossa levy ja kiertueuutisia. Stay tuned.
Käyttäjätunnus
19.08.2015 07:18:36
Jatketaans taas yksinpuhelua. Uusi levy tosiaan ilmestyi reilu viikko sitten. Ihan taattua Turner kamaa ja vahva kokonaisuus. Suosikkeja Next Storm, Mittens ja Josephine. Song for Josh on kyllä kans semmonen laulu, että ei ihan joka päivä pysty kuuntelemaan (kertoo siis Frankin ystävästä, joka teki itsemurhan viime vuonna. Mies oli Washington D.C:n legendaarisen 9.30 klubin portsari ja jonkinlainen paikallinen legenda).
Pakko tässä samassa hehkuttaa brittikiertueen lämppäriä Will Varleyta: https://youtu.be/jlAm40MvlcA . Olis kyllä täydellistä jos vanhan mantereen puolelle tämän kaverin raahaisi. Mahdollisen Suomen keikan lisäksi jokatapauksessa pitäisi nähdä Frank livenä taas jossain muuallakin..
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)