Aihe: turbosound tcs-56 tolpan nokkaan
1
oksatboys
20.01.2013 12:15:14 (muokattu 20.01.2013 12:19:19)
 
 
Osusko rei'ät kohdalleen? http://www.thomann.de/fi/yamaha_stagepasmount.htm tai http://www.thomann.de/fi/the_box_sth_106_bk.htm
 
Tai sitten tekee sopivan ite.
 
E. Komootin pohjassa ei sitten olekaan kierrettä....
 
E2. Mä en lähtis heti kaappia muokkaamaan, voi mennä kai'uttimen akustinen rakenne pilalle. Ainakin kannattaa viimeistellä ilmatiiviiksi, jos kiinnikkeen tolpalle askartelee.
"Tää on nyt nykyaikaa nääs eikä näissä hommissa pärjää enää poljettavan urkuharmoonin ja itsetehdyn lipputankoon ripustetun torvikaiuttimen yhdistelmällä." -LHU
LHU
20.01.2013 13:26:13
Eikös siinä ole pohjassa ihan identtiset M10:t kuin yläosassakin? Teetät metallifirmassa tarpeeksi jämäkästä materiaalista lattaraudan johon tulee neljä reikää, keskimmäisten reikien väli esim. 145mm ja uloimmaisten väli 219mm. Lattarauta ensin kiinni tohon -> http://produkte.k-m.de/en/Speakerli … stands/195-8-MOUNTING-ADAPTER-black ja sit koko hökötys kiinni kaiuttimen pohjaan. Käytä nylonmuttereita niin ei vahingossa pääse "paikat löystymään". Tai sit hitsautat sen raudan suoraan kiinni tohon tolppa-adapteriin. Osta mielummin K&M kuin T-tuote, maksaa kympin enemmän mut kestää satavarmasti paremmin käytössä.
Täältähän poistellaan viestejä ja kokonaisia keskusteluja aivan mielivaltaisesti!!!
laspe
20.01.2013 17:03:28
 
 
Kajarin pohjassa on tosiaan samat m10 mitä päälläkin.
 
Tuo LHU:n idea oikeastaan on osa sitä mitä ensiksi ajattelin tehdä. Eli se mitä ehdotit on pohja osio ja sitten vielä lattaa sivujen yläruuveihin U:n malliin. Huolellisesti kun tekee ja maalaa niin saattaa tulla ihan nättikin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)