Aihe: Rode NT-5
1
tulus
10.11.2002 10:48:56
Kertokaapas kokemuksenne ko. paketista. Kyseessähän pitäisi olla melko näppärä kokonaisuus?
Hauki on kala.
Mikael
11.11.2002 10:21:47
 
 
Noissa Behringererin tuotteissa ylipätään kannatanee huomioida laadun epätasaisuus. Varmaankin juuri tästä syystä mielipiteet Behringereistä vaihtelevat niin paljon... Kannattaa siis olla tarkkana ja testata huolella saamansa vermeet. Hankaluushan on yleensä vielä se, että B-laite on yleensä hintansa vuoksi se ensimmäinen hankinta, jolloin vertailukohtaa ei aina ole olemassa ja laitteen luonne paljastuukin vasta ajan kanssa (mikäli laite ei siis ole suoranaisesti rikki). Varsinkin ulkomailta tilattaessa kannattaisi pidättäytyä sellaisissa tavaroissa/merkeissä joiden laadusta voi olla suhteellisen varma, koska tuotteen palautus saattaa muodostua yllättävän työlääksi operaatioksi, joka jää helposti tekemättä.
kivi
11.11.2002 12:23:10
Varsinkin ulkomailta tilattaessa kannattaisi pidättäytyä sellaisissa tavaroissa/merkeissä joiden laadusta voi olla suhteellisen varma, koska tuotteen palautus saattaa muodostua yllättävän työlääksi operaatioksi, joka jää helposti tekemättä.
 
Ja tässä pitää muistuttaa, että St Paul's Sound myy noita mikkejä samaan hintaan kuin T-kauppa, mutta paremmalla takuulla ja koto-Vihdistä käsin.
 
Ei mainos, mutta tiedoksi.
"This is nothing to me! Nothing! Just a hobby! I could be basking in the sun in Florida!"
(Handsome Dick Manitoba)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)