Aihe: Muse @ Hartwall Arena 10.12.2012
1
Larry
10.12.2012 16:03:30
5 tunnin päästä kajahtaa.
Kun sulosoinnut on kuultu niin keskustelu alkakoon !
"Jumalauta meni loppumatka hyvin"
firebrd
10.12.2012 17:04:45
Itselläni ainakin odotukset korkealla, vaikka paikka onkin jossain yläkatsomossa...
FatSam
10.12.2012 17:38:09 (muokattu 10.12.2012 17:38:51)
 
 
firebrd: Itselläni ainakin odotukset korkealla, vaikka paikka onkin jossain yläkatsomossa...
 
Joo, mäki jouduin ittelle ja vaimolle ottaan jotku 'mahdollisesti näköesteiset' piippuhyllypaikat. Mutta kaipa siellä komiaa on taas.
"Chillaa, senkin läskisami." -M4ss3 m/
firebrd
10.12.2012 23:36:04
Ohi on. Petyin hieman kun siinä "ruletiss" ei tullutkaan New Bornia, mutta muuten keikka oli melko 5/5, 2nd Lawin biisit toimivat melko hyvin livenä. Settilista perus, Sunburnia lukuunottamatta ei mitään yllätyksiä, paljon uuden levyn biisejä niin kuin voi olettaakkin. Porukka yläkatsomossa oli kyllä jäistä, mutta ei itseäni ainakaan haitannut.
Larry
11.12.2012 09:02:38
Piippuhyllyltä seuranneena myös voipi todeta että vähän seesteistä oli mutta keikka kyllä oli dimangia. Itelleni tuli ruletissa kylläkin "voitto" joten makuasioitahan nämä on.
 
Uudet toimi todellakin hyvin ja ei kyllä Matt:in jalkavaivaa huomannut lainkaan.
Oli ensimmäinen Musekeikka omalla kohdallani vaikka neitsyys olisi pitänyt mennä aikoja sitten, mutta ottaen huomioon järkyttävät odotukset niin silti keikka ylitti ne.
 
Visuaalisuus todellakin on bändin vahvoja puolia ja fakta vaan on että kesällä moista valoshowta ei päästä seuraamaan.
"Jumalauta meni loppumatka hyvin"
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)