Aihe: Likaista soundia
1
the-Antero
01.11.2012 08:27:42 (muokattu 01.11.2012 08:31:47)
 
 
Nyt en laita linkkiä kun olen kännykällä netissä mutta laitan ne omat suosikit tähän.
 
Distortion/Fuzz: ProCo Rat
Fuzz: Zvex Mastotron (Tämän sain viime viikolla ja kyllä pörisee)
Oktaavi Fuzz: Mxr Bluebox (Hyvä perus fuzz johon saa blendattua pari oktaavia matalampaa soundia, blendi täysille ja tulee Nintendo bassosaundia)
Oktaavi fuzz: Catalinbread Perseus (Tän hankin joskus vaikken tiedä mitä sillä tekisin)
 
edit Fender Fuzz/Wah (Sairaan härski laitos)
Musiikki ei tunne rajoja, eivätkä kitaristit tunne nuotteja.
SpeedGovernor
01.11.2012 12:17:07
P90 mikkinen mosrite, bigmuff CCCP, ja laney tubefusion 320 120 Watt. Aika kyrväkkä möykkä lähtee. Kiertoa(sopivaa) ja dirttiä ON.
erty
01.11.2012 15:38:26
Crowtherin Prunes & Custardin saa kuulostamaan siltä kuin ois paskat valahtanu housuihin, kunnon vetistä plörinää :-D Likainen saundi, ettenkö sanois. Toimii hienosti jo valmiiks säröiseen styrkkariin tai pedaaliin menemättä tukkoon. http://www.youtube.com/watch?v=lNcbNcthAZ4
Rämppy
01.11.2012 16:19:02
Kun on likaiset kädet, puhdas putkivahvistin, 1-kelaiset mikit ja sitten Big Muffia boostaa suht kliinillä OD:lla, niin aikas likainen ja repaleinen ääni irtoaa, kun annostelee sopivasti kitaran volumenappulaa. Jos noita OD-pedaaleja on kaksi, niin aina vain rupisemmaksi menee.
En sitten malttanut olla sanomatta.
tomaattiorava
01.11.2012 16:44:01
no mitä vittua, painaa vahvistimesta sitä nappia mistä vaihtuu OD-kanavalle, valmis.
Jos ei sellast nappii oo ni takas kauppaan.
"Ootko avaruusolio? -En. No mee sit lääkäriin."
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)