Aihe: Minkä merkkinen tai mistä on tämä straton kaula peräisin?
1
mappe
14.09.2012 10:55:02
 
 
Moro! Kaveri purki iänikuisen vanhan palacasterinsa ja jäimme ihmettelmään kaulan merkkiä ja alkuperää. Aasian suuntaan viittaisi, mutta onko jollain parempaa tietoa? Lavassa tai muuallakaan ei ole mitään merkintöjä. Kuva: https://picasaweb.google.com/mapusippo/Kaula#5787936911354943634
 
T: Mappe
McNulty
14.09.2012 15:43:03
Ei sulla sitten enempää ollut kuvia, esim. lavasta?
Tservuske haidis, om klimagud tsiero, dög deg gdlää, rsxsxsx, nadju, lobriään, dze tze, vuora oljii...
mappe
14.09.2012 16:35:29
 
 
Muita kuvia ei valitettavasti ole tähän hätään, mutta lavassa tai muuallakaan kaulassa ei ole mitään merkintöjä ja on perus strato-mallia ja pieni lapainen. Viritystapeissakaan ei ole mitään merkintöjä.
fox
14.09.2012 20:30:28
 
 
Aasian suuntaanhan tuo viittaa, muuta en siitä osaa sanoa. En edes varmuudella sitä, onko Koreasta vai Japanin puolelta.. Tuo renkaassa oleva merkki voi olla tehtaan merkki toki, mutta kun siit ei oikein saa selkoa.. Numeroista ei oikein ole mitään pääteltävissä. Joko "varaosanumero", tehtaan tuotantonumero tms.
welcome to the twilight zone "A fox is a wolf who sends flowers." relic #1
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)