Aihe: Kawai CL-36 ja kaiuttimet
1
Charge
24.05.2012 17:56:16
 
 
Moi! Eilen kävi matkahuolto tuomassa kotiin uuden Kawai Cl-36 digipianon. Olen muuten tyytyväinen soittimeen, mutta sen kaiuttimet ovat perus digipianokauraa: välillä kuulostaa melko puurolta. Auttaisiko irrallisten kauttimien hommaaminen asiaan, ja millaiset kajarit olisivat hyvät nimenomaan soittimen pianosoundia ajatellen? Kiitos.
 
Saa tietysti laittaa muitakin kokemuksia ko. soittimesta, jos siltä tuntuu. :)
"Historys Written Today".
Charge
24.05.2012 22:00:51
 
 
Kyllä kuulokkeilla kuulostaa oikeinkin mukavalle, mutta en tahtoisi luurit päässä jatkuvasti soittaa, ettei tulisi kuulovaurioita. Sen verran paljon soitan kuitenkin.
"Historys Written Today".
Thothmes
25.05.2012 09:32:31
Charge: Kyllä kuulokkeilla kuulostaa oikeinkin mukavalle, mutta en tahtoisi luurit päässä jatkuvasti soittaa, ettei tulisi kuulovaurioita. Sen verran paljon soitan kuitenkin.
 
Tuotanoin, luurit eivät aiheuta yhtään sen enempää kuulovaurioita, kunhan pidät volumen maltillisena. Itsekin kyllä soitan mieluummin kaiuttimilla, jotenkin vaan vähän ilmavamman kuuloista, mutta kuulon suojelemisen vuoksi ei tarvitse kaiuttimiin siirtyä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)