Aihe: V-Amp edit?
1
DownFall83
29.04.2004 09:48:07
Tervehdys
 
En voi sanoa että olisin mitenkään erityisesti perehtynyt, mutta kyllä sillä paremmin ja hiukan monipuolisemmin saa soundia muunneltua. Riippuu tietysti myös tietokoneen tehoista ja laitteistosta.
 
Itselläni on creativen audigy 2 ex platinum äänikortti+ etuaste johon v-ampin saa midi piuhoilla liitettyä, ja toimii mainiosti. Netistä löytyy paljolti valmiita presenttejä ainaski behringerin kotisivuilta www.behringer.com ja sit www.v-amp.com
 
En tiedä auttoiko yhtään?! Mut lataa editti behringerin kotisivuilta tai www.v-amp.com ja testaa :)
Hirvi
29.04.2004 11:10:53
 
 
saako tuolla V-amp Design vai mikä se ohjelma nyt olikaan niin tehtyä helpommin noita presettejä?
 
Ainakin kaiutinmallin vaihtaminen on paljon helpompaa ohjelmalla. Valitaan vain pudotusvalikosta mieleinen ämyri. Itse laitteesta käsin vaihtaminen vaatii enemmän näppäilyä ja arvuuttelua. Softaa käyttäessä ei tarvitse pitää tap-nappulaa pohjassa vahvistinmalleja valitessaan. Lisäksi editointisoftalla näkee efektien ym. tarkat arvot selkeinä numeroina.
Rokkaa kuin hirvi!
DownFall83
29.04.2004 11:54:05
Totta :) On paljon helpompi käyttää ku käsin kikkaillessa.
MareZ
29.04.2004 14:09:27 (muokattu 29.04.2004 14:10:11)
Kiitoksia paljon kommenteista.Täytyypi perehtyä asiaan ensitilassa.
Huomasin tossa että täytyykin hommata toinen midipiuha koska eikös tohon hommaan tarvitse kahta piuhaa?
Audigy 2 platinum on kiinni koneessa joten liitännät helposti käsillä etupaneelissa.
Hyviä Metalli soundeja tässä haeskellaan : )
eikun...perk..
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)