Aihe: Kuinka kauan menee basisteilta fillaroida 100000km?
1 2 3 4 525 26 27 28 2948 49 50 51 52
juici
30.04.2012 16:37:56 (muokattu 30.04.2012 16:38:03)
 
 
poppamies: Viimeaikaiset työmatkat ja rautakaupaan polkemiset 51 km
 
39332 + 51 = 39383 km

 
Töitä ja asioilla kiertelyä 40 km:
 
39383 + 40 = 39423 km
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
stapani
01.05.2012 06:30:47
Yep
 
juici: Töitä ja asioilla kiertelyä 40 km:
39383 + 40 = 39423 km

 
Kilsat 16.4 - 30.4 = 911km
39423 + 911 = 40334 km
 
Tässä pisin kilpapyörällä ajettu päivälenkki :
http://connect.garmin.com/activity/172608622
 
Tapani
Tapani
N_Bates
06.05.2012 20:16:14
 
 
stapani: Yep
 

 
Kilsat 16.4 - 30.4 = 911km
39423 + 911 = 40334 km
 
Tässä pisin kilpapyörällä ajettu päivälenkki :
http://connect.garmin.com/activity/172608622
 
Tapani

 
Viikon kilsat.
 
40334+72=40406
juici
06.05.2012 23:56:11
 
 
N_Bates: Viikon kilsat.
 
40334+72=40406

 
Alkuviikon ajot kärsivät eturenkaasta pöllitystä venttiilistä, 26km.
 
40406 + 26 = 40432 km.
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
JudeJude
09.05.2012 18:56:28
juici: Alkuviikon ajot kärsivät eturenkaasta pöllitystä venttiilistä, 26km.
 
40406 + 26 = 40432 km.

 
Kevätillan lenkki: Tapulikaupunki-Siilitie-Tapulikaupunki.
 
40432+19=40451 km.
"Kaikki jotka soittavat bassoviulua tai pasuunaa, ovat useimmiten neuvottomia." -Anton Tsehov, Romaani bassoviulusta http://soundcloud.com/hohka
-JHS-
10.05.2012 14:02:00
JudeJude: Kevätillan lenkki: Tapulikaupunki-Siilitie-Tapulikaupunki.
 
40432+19=40451 km.

 
Viikon työ- ja harrastusajot...
 
40451 + 55 = 40506 km
topra
10.05.2012 19:54:32
Joo talven ja kevään ajot, ei oo paljon mut maalia kohti.
 
40506+90=40596
juici
11.05.2012 20:31:02
 
 
topra: Joo talven ja kevään ajot, ei oo paljon mut maalia kohti.
 
40506+90=40596

 
Viikon työmatkat, asiointiajot ja hupipolkaisut: 60km.
 
40596 + 60 + = 40656
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
JuXu
12.05.2012 20:58:12
juici: Viikon työmatkat, asiointiajot ja hupipolkaisut: 60km.
 
40596 + 60 + = 40656

 
Viikon varovaiset pyörälenkit: yht. 22 km
 
40656 + 22 = 40678
PasiB
13.05.2012 18:32:26
JuXu: Viikon varovaiset pyörälenkit: yht. 22 km
 
40656 + 22 = 40678

 
Pikku pyöritystä siellä täällä 25 km +40656 = 40681 km
Vaatevalintojen kultainen sääntö: kaikki passaa mikä peittää..
N_Bates
13.05.2012 21:22:45
 
 
PasiB: Pikku pyöritystä siellä täällä 25 km +40656 = 40681 km
 
Viikon hyötyajot ja uuden sinkulan koeajoa.
 
40681+86=40767
stapani
15.05.2012 21:55:28
Yep
 
N_Bates: Viikon hyötyajot ja uuden sinkulan koeajoa.
40681+86=40767

 
Kilometrit 1.5 - 15.5 = 637 km
 
40767 + 637 = 41404 km
Tapani
MPU
16.05.2012 14:33:27
asaksala: Kilsoja ajalta 10.4-15.5.2012. Aika vaatimatonta vaikka kausi pitäisi olla kuumimmillaan.
 
77 + 41404km = 41481km.

 
Suvikumikilsoja 300km + 41481km= 41781km.
Marko
Ite kun tekee saa sellasta kun tulee
Esa H
20.05.2012 20:47:33
MPU: Suvikumikilsoja 300km + 41481km= 41781km.
Marko

 
41781 + 47 = 41828
Olipa komea pyöräilykeli tänään.
juici
20.05.2012 21:06:23
 
 
Esa H: 41781 + 47 = 41828
Olipa komea pyöräilykeli tänään.

 
29 kilometriä työajoja, enemmänkin olisi kertynyt ellei alle olisi lykätty autoa.
 
41828 + 29 = 41857
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
Heikki L.
20.05.2012 21:18:58
 
 
juici: 29 kilometriä työajoja, enemmänkin olisi kertynyt ellei alle olisi lykätty autoa.
 
41828 + 29 = 41857

 
Viikon pääntuuletuslenkit 13 km
 
41857 + 13 = 41870
Basso sanoo pum pum ja pitää suunsa kiinni.
JussiKoo
20.05.2012 21:47:55
Heikki L.: Viikon pääntuuletuslenkit 13 km
 
41857 + 13 = 41870

 
Tytön kanssa lähiajelua 28 km.
 
41870 + 28 = 41898
"Mikä muualla tulkitaan homoeroottiseksi, on bassodadassa vain ryhmähenkeä." (kraaps 03/2010)
N_Bates
20.05.2012 22:36:13
 
 
Rock-Ola: Tytön kanssa lähiajelua 28 km.
 
41870 + 28 = 41898

 
Tälle viikolle kertyi hyötyajoa 108km
 
41898+108=42006
VesaK
20.05.2012 22:43:19
 
 
N_Bates: Tälle viikolle kertyi hyötyajoa 108km
 
41898+108=42006

 
Kevään lenkkiajot tähän asti 231 km
 
42006+231=42237
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)