Aihe: Flaxwood osia/kittejä
1 2 3 4 5
charvette
20.04.2012 14:15:56
http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=630006
Myydäänköhän tässä loput kilkkeet pois vai luodaan lisäarvoa?
inkognito
20.04.2012 15:46:02
Väkisinkin tulee mieleen ensin mainittu vaihtoehto. Yrityksen talousluvut eivät ainakaan kovin ruusuiselta näytä: http://finder.fi/Musiikki-instrumen … 0Oy/HEINÄVAARA/taloustiedot/1518014
Valka
20.04.2012 17:32:49
En kyllä puusilmänä tuolta sivuilta
löytäny mitään mainintaa rakennussarjoista?!
Mut jos tosiaan, 170 eguu Flaxu ilman rautaa jaa
elektroniikkaa?
Kuullostaa ilmaselta (ja mielenkiintoselta).
 
Sehän on nysvärin hankintalistalla numero
uno, ja mä ku luulin et makkarin seinälle ei
enempää mahdu. ;-)
Started out with nothing and still got most of it left.
FastEddie
20.04.2012 17:51:55
 
 
Valka: En kyllä puusilmänä tuolta sivuilta
löytäny mitään mainintaa rakennussarjoista?!
Mut jos tosiaan, 170 eguu Flaxu ilman rautaa jaa
elektroniikkaa?
Kuullostaa ilmaselta (ja mielenkiintoselta).
 
Sehän on nysvärin hankintalistalla numero
uno, ja mä ku luulin et makkarin seinälle ei
enempää mahdu. ;-)

 
Tää on kyllä mielenkiintoinen juttu, mutta en mäkään mitään rakennussarjamyyntiä tuolla nähnyt.
"Rehab is for quitters"
lehtima
20.04.2012 23:00:21 (muokattu 24.04.2012 01:38:25)
Mielenkiintoinen kokeilu...
Blow minds with your hands, not pedals...
Valka
20.04.2012 23:09:57
No juu , kyllähän toi hetken pohdinnan jälkeen
rupes kuullostaan kusetukselta.
Mikäs intressi Flaxulla olis myydä osiaan
tollaseen polkuhintaan.
Started out with nothing and still got most of it left.
Gabe
21.04.2012 08:49:30
Kusetushomma tais olla. Ei ole sivuilla mitään mainintaa.. kuullosti vähän oudolta jo alkuunsakin.
Elämäni tarkoitus on olla varoittavana esimerkkinä muille.
touhis
21.04.2012 10:38:21
Ilmoituksen jättänyt jäsen FW on rekisteröitynyt 20.4.2012. Jäsenkuvauksen sähköpostiosoite on oikea osoite. Jos olisin vaikka facebookissa, voisin käydä flaxwoodin sivulla kysäisemässä asiasta. Saattaisihan se herra 'managing director' Karppistakin kiinnostaa, että hänen identiteettiään täällä käytetään. Jos tässä siis todella on kyse rölöttelystä.
Spirocore
21.04.2012 11:23:18
 
 
Äkkiseltään tulee mieleen, että yritysten mainoksethan ovat kiellettyjä torilla..? Jos tuo tosiaan oli ihan suoraan Flaxwoodilta, niin veikkaan että modet ovat vaikuttaneet poistoon.
You can pick your friends and you can pick your nose, but you can't pick your friend's nose!
PIM
21.04.2012 11:26:07
touhis: Ilmoituksen jättänyt jäsen FW on rekisteröitynyt 20.4.2012. Jäsenkuvauksen sähköpostiosoite on oikea osoite. Jos olisin vaikka facebookissa, voisin käydä flaxwoodin sivulla kysäisemässä asiasta. Saattaisihan se herra 'managing director' Karppistakin kiinnostaa, että hänen identiteettiään täällä käytetään. Jos tässä siis todella on kyse rölöttelystä.
 
Mä lähetin Flaxwoodille joskus kuukausi sitten sähköpostia takuuasioissa eikä ole vastausta kuulunut. Olisi jännä nähdä, että vastaisivatkohan yhtään innokkaammin tälläisessä asiassa.
TTV
21.04.2012 12:17:00
lehtima: Ilmoitus poistettu, ilmeisesti kyseessä taas joku vedätys...
 
Nyt näyttää taas löytyvän:
 
http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=630283
"Keep the metal scene alive" - Charles Schuldiner (R.I.P.), "You Love Me" - Dave Mustaine (Long live the King)
Tinmo
22.04.2012 10:37:47
Oispa tähän asiaan kiva saada kohtapuoliin selvyyttä
TTV
22.04.2012 11:08:46
Tinmo: Oispa tähän asiaan kiva saada kohtapuoliin selvyyttä
 
Niinpä, eipä tuo jäsen FW ole viittiny mitään vastailla kyselyihin.
"Keep the metal scene alive" - Charles Schuldiner (R.I.P.), "You Love Me" - Dave Mustaine (Long live the King)
Vousku
22.04.2012 11:58:24
 
 
Siinähän on numero mihkä voi soittaa ja kysyä, jos oikein vaivaa.
Smoked
22.04.2012 12:25:05
Minulle tämä ilmoituksen jättänyt henkilö vastasi kyllä. Kyselin nauhottamisesta ja pintakäsittelystä ja sain erittäin asiallisen vastauksen.
 
Mutta todellakin kiva olisi varmuus tähän saada..
"Musiikkini on oikeasti parempaa, kuin miltä se kuulostaa!"
Vetehinen
22.04.2012 20:15:06 (muokattu 22.04.2012 20:21:01)
Miten huijari pystyisi perustamaan @flaxwood.com -päätteisen sähköpostiosoitteen? Jos sieltä ei saa asiallista vastausta niin sitten ei tarvi ostaa kittiä. Jos saa, niin minusta tässä on hieno tsäänssi tutustua flaxwoodin ominaisuuksiin erittäin kohtuullisella hinnalla. Vähän kyllä tuntuu oudolta silti. Vähän sama fiilis kuin jos voisi ostaa vaikkapa Fenderin ja Amfisoundin aidoista kitaroista rakennuskittejä... No mut, ehkä tää on once in a lifetime mahdollisuus?
Music is the best escape.
madcow2
22.04.2012 21:38:54
Kertokaas mulle jokin uskottava peruste, miksi ilmoituksessa annetaan managing directorin mailiosoite, eikä esim kitaratuotannon tai asiakaspalvelun osoitetta?
 
Niinkauan kuin flaxwood.comissa ei oo mitään ilmoitusta asiasta, pidän tätä jonkun jonnen kepposteluna. Luulisi, että olisivat ekan kerran tuoneet tällaisen jutun esille Musikmessellä tms., eikä muusinetin torilla...
Möö. Koti on mun stage.
A.O.K.
22.04.2012 22:27:36
 
 
madcow2: Kertokaas mulle jokin uskottava peruste, miksi ilmoituksessa annetaan managing directorin mailiosoite, eikä esim kitaratuotannon tai asiakaspalvelun osoitetta?
 
Niinkauan kuin flaxwood.comissa ei oo mitään ilmoitusta asiasta, pidän tätä jonkun jonnen kepposteluna. Luulisi, että olisivat ekan kerran tuoneet tällaisen jutun esille Musikmessellä tms., eikä muusinetin torilla...

 
No jos firmassa on 3 työntekijää niin ei kait siinä turhaan tartte titteleillä brassailla. Ja firman osoitehan yhteystietonahan olisi mnetin torin sääntöjen vastaista :) Liian epäileväisiä ootte. nehän saattaa tänä vuonna tuon lanseerata musikmessellä, päästään vaan ekana kokeilemaan torin kautta.
 
Eihän ne puuosatkaan stratoon niin paljoa maksa, tuommoisesta syntettisestä materialista puristetut osathan on varmaan halvempi valmistaa. Ei tartte valikoida hyviä puunpalasia ja kuivatella niitä jne.
 
Mutta jos oikein ymmärrän niin aika kaukana noi on soitettavasta kitarasta noi kitit. Siis ne osat vaan mitkä normikitarassa on puuta. Nauhat pitää laittaa, siinä on jo aika monelle kynnyskysymys. Mulle ainakin. Maalaaminen/hiominen, en tiedä miltä tuo flaxwood-materiaali näyttää viimeistelemättämänä. Ja tosiaan voi vaatia vielä jotain erikoishommia kun ei oo puusta tehty. Kovasti kyllä muakin noi kiinnostaa, pitää odotella noita kuvia ja lisätietoja.
Well by seventy-six we'll be A.O.K.
PIM
23.04.2012 09:50:08
Vai olisivatko pistämässä pillejä pussiin ja tyhjentämässä varastoa keskeneräisistä aihioista ennen sitä?
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)