Aihe: GTR Tour 2012
1
HS
29.03.2012 11:36:41
Terve
 
Kokemuksesta tiedän, että kitaristit lukevat lähinnä kamapalstaa,
eivät niinkään soittaminen, saatikka yleistä-osiota joten laitan tämän nyt tänne!
 
http://www.gtrtour.com/
 
.. juu, siellä on ihan hyviäkin soittajia mukana ;)
"Soita sillain... sillain... silleen niinku... sillain... ... ... ... hyvin".
McNulty
29.03.2012 11:46:25
Petyin kun tämä ei koskenutkaan autoja ja autourheilua.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Nissan_GT-R
janne_-94
29.03.2012 12:15:29
Tua vois melkei mennä käymäänki.. Jos vaan jonku sais seuraks :/
horseface
01.04.2012 14:38:08
Kävikö kukaan paikalla toteamassa?
Oli miten oli, näin on!
sustain65
01.04.2012 15:58:25
No tämä harrastaja oli eilen eturivissä kun Erja Lyytinen kävi aivan edessäni revittämässä turva-aidan päällä kunnon bluussia ja laulattamassa meikää ja muita.
 
Erja oli selkeesti illan paras jos ajatellaan yhdistelmää soitto+laulu. Ja Marzi oli kova kanssa. Enkä mollaa muitakaan. Hyvä ilta!
makoskela
01.04.2012 17:01:28
Täältä toinen ääni Erjalle. Minulle hieman tuntematon artisti mutta eilisen revittelyn jälkeen täysi respect. Erinomainen show ja hyvä laulu! Soittaakin osaa - hyvin.
Marzille pisteet mainioista uudelleensovituksista.
 
Erja oli selkeesti illan paras jos ajatellaan yhdistelmää soitto+laulu. Ja Marzi oli kova kanssa. Enkä mollaa muitakaan. Hyvä ilta!
All I need is another Schecter
Ossi
02.04.2012 00:09:33
 
 
Vaikka oma ymmärrys- ja osaamisalue, jos sellaista on, rajoittuu enempi tuonne roots-osastolle, erottui Marzin setti jotenkin edukseen. Ehkä siksi, että läpimusikaalisella miehellä on kyky maalata hyvinkin nopeassa tempossa erilaisia tunnelmakuvia. Hepun tekeminen tuntuu hetkittäin kaoottiselta, varsinkin kun ilmaisu on köh... "fillari vapaalla-meininkiä" ilman melko yleistä riffijumittuneisuutta, mutta loppujen lopuksi sieltä paljastuu aina viime peleissä selkeä draaman kaari. Tietenkin esillepanoon oli oma osansa myös sillä, että lauteilla oli Marzin oma komppiryhmä. Hyvä laulaja ja soittajana huisisti kehittynyt Erja Lyytinen oli illan toinen ilonpilkku :) Kaikki oli hyviä ja sopivasti toisistaan erottuvia pelimanneja.
 
Hieno ilta!
"Nautitaan elämästä. Tämä on ainutlaatuista toimintaa." Ilkka Vainio
Jucciz
02.04.2012 00:23:53 (muokattu 02.04.2012 00:24:47)
McNulty: Petyin kun tämä ei koskenutkaan autoja ja autourheilua.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Nissan_GT-R

 
Höhöhö, Nissani, höhöhö...
 
Vaan aiheeseen: mitenkäs onnistuinkin missaamaan koko tapahtuman? Oishan tuolla voinut käydä pyörähtämässä. Ehkä ensi kerralla sit.
Jos kevyen musiikin nuotinkirjoitus ja komppilaput kiinnostavat, tutustu ihmeessä sivustooni: Lappu soimaan!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)