Aihe: Pro Tools jelppiä
1
silhouette
31.03.2012 15:52:35 (muokattu 31.03.2012 16:07:08)
 
 
Moikka. Tuli hommattua vähän aikaa sitten Pro Tools 8 M-powered ja olen yrittänyt opetella itsekseni sen käyttöä, mutta siitä ei oikein näytä tulevan mitään. Juttu tyssää jo heti alkumetreillä siihen, että en millään ymmärrä regioneita ja mitä niillä ylipäänsä tarkoitetaan ja tehdään. Jaksaisiko joku selittää minulle noiden regioneiden tarkoituksen jne? Ja, lisäksi jos joku tietää hyödyllisen foorumin littyen Pro Toolsin käyttöön niin linkki otetaan kiitollisena vastaan!
 
Kiitoksia.
Aina voi yrittää.
ardelius
31.03.2012 18:31:06
Tuolla Protools cornerissa jotakin, ehkä löytyy?
 
http://www.macmusic.org/articles/tips.php?lang=en
 
-Arde-
silhouette
31.03.2012 19:06:00
 
 
ardelius: Tuolla Protools cornerissa jotakin, ehkä löytyy?
 
http://www.macmusic.org/articles/tips.php?lang=en
 
-Arde-

 
Nyt täytyy heti sanoa, että sattui pieni moka mitä EN TARKOITTANUT: painoin vahingossa varoituslinkkiä vaikka piti vaan painaa lainausta. Eli, pahoittelut siitä!
 
Ja mitä viestiisi tulee Arde, niin kiitos linkistä, täytyy yrittää tutkia sitä! Josko sieltä löytyisi vastauksia tyhmiin kysymyksiini:)
Aina voi yrittää.
L-studio
31.03.2012 19:06:05
Elämässä ei ole muuta pakkoa kuin kissat.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)