Aihe: Molly Hatchet
1 2 3 4 5
Ari78
16.05.2011 12:25:28
Joo, saattais kuullostaa liiankin hyvältä. Mut kaipa se on vähän Hlubekilla päivästäkin kiinni nappaako vai ei, onhan tota massaakin jonkin verran mut hieno nähä et viel taittuu. Täytyy vaan tunkee Domissa Daven vahvarin puolelle :)
juzzaz
17.05.2011 22:28:18
Katotaas jos sais aikaiseksi mennä katsomaan, sen jäähallikeikan jälkeen antais vielä yhen mahkun. Jotenkin Daven vanhempi saundi uppoo enempi, mutta oon vaan varmaan vanha jäärä. Tommonen pienempi paikka vois toimia paremmin. Toivottavasti on oma ääniukko mukana. Tommonen monen kitaran juttu kaatuu siihen kun se nuppien takana oleva ukko ei ymmärrä milloin ketäkin tulisi nostaa pintaan. Tällöin yleensä yksi kitara on pinnassa ja tässä yritelmässä tiedetään kenen.
 
Aiheesta poiketen huomasin, että Doc Hollyday Band tekee jäähyväiskiertyeen Eurooppaan tuossa. Suomeenkin olisivat tulossa, keikkaa ei vaan oo vahvistettu, enään ei vissiin mainintaa heidän nettisivuilla. Toivottavasti tulevat. Brookhire(vai miten se nyt kirjoitetaa) on kirkonmiehenä ihan asiakunnossa, toki kovin särmä kadonnut ajansaatossa. Haluaisin tuon bändin vielä nähdä. Joskus menneisyydessä oon nähnyt ja hyviä vetoja ovat olleet.
blues guitar
28.05.2011 10:49:11
 
 
kaleman: Huhuillaan, että MH:n keikka olisikin Lahdessa - tai peräti sekä Lahdessa että Helsingissä...noh, pääasia että tulevat.
 
http://www.ace-corner-finland.fi/
...ajan H-D:llä pitkin suomee...antaa kitaran laulaa vaan...juomaksi kelpaa vain Scotch Single Malt...
emp
09.06.2011 10:25:30
Tänään Domissa !!
 
Hlubek ja Ingram !!
recklessabandoner
10.06.2011 09:18:59
emp: Tänään Domissa !!
 
Hlubek ja Ingram !!

 
Paitsi että siellä oli vaan Ingram. Molly Hatchetia yhdellä kitaralla. Duane Roland kääntyy haudassaan.
emp
10.06.2011 09:53:25
joo oli kyllä pieni pettymys
Kyllä kaksi kitara pitäisi olla (Free bird) + muut , soundi oli huonoa, loppua kohtaan vähän parani, tai sitten ei
HellYeah, hauska oli !!!!
bluesy
11.06.2011 06:17:59
emp: joo oli kyllä pieni pettymys
Kyllä kaksi kitara pitäisi olla (Free bird) + muut , soundi oli huonoa, loppua kohtaan vähän parani, tai sitten ei
HellYeah, hauska oli !!!!

oliks totta että myös lahden keikalla ei ollu ku ingam kitarassa, jo aiemmin todettiin että Hlubek on jätetty tylysti keikalla taka-alalle...ja nyt jätetty jo kotiin, oliks näin???
zombywoof
12.06.2011 16:13:38
Vai että Hlubek jätetty kotiin.. ihan hyvä sitten etten bändiä nähny. Osaisko joku heittää biisilistaa helsingistä?
"Welcome Back My Friends To The Show That Never Ends"
Ari78
13.06.2011 10:20:17
Ainakin mitä keikan jälkeen vaihdoin pari sanaa Ingramin ja Galvinin kanssa niin molemmat sanoivat että Davella on vaan flunssa tms. Harmi sinänsä kun Davea tulin lähinnä katsomaan mutta kyllähän tuo nyt meni noinkin, johtuu ehkä kännin tasosta :) Biisilista vähän hakusessa ja järjestystä en tarkkaan muista, kävin aina röökillä silloin kun tuli uudempaa matskua mutta ainakin:
 
Whiskey Man, Bounty Hunter, Gator Country, Fall Of The Peacemakers, BeatinThe Odds, Dreams Ill Never See, Free Bird, Journey, FlirtinWith Disaster.
 
Pari uudempaa tais viel olla ja sooloja. Soundit olivat musta ihan ok.
recklessabandoner
13.06.2011 11:39:37
wanhoista tuli ainakin vielä Jukin' City ja uusimmalta nimikappale sekä Ronnie James Diolle omistetut I'm Gonna Live 'til I die ja In the Darkness of the Night
Ari78
14.06.2011 11:58:35
Dave oli jo lauantaina kehissä Ruotsissa, hyvä etten Lahteen lähteny väijymään.
 
http://www.youtube.com/watch?v=p1dFNiu1FTM
recklessabandoner
22.05.2012 15:24:35
Uutta levyä pukkaa (tavallaan). Amazon myy levyä nimeltään regrinding the axes joka biisilistan mukaan sama kuin Southern Rock Masters lisättynä parilla uudella coverilla.
zombywoof
04.09.2017 11:15:02
Nyt lähti Dave Hlubek. Ei yllätä mutta surullinen tapaus :(
 
http://ultimateclassicrock.com/molly-hatchet-dave-hlubek-dead/
"Welcome Back My Friends To The Show That Never Ends"
Regalis Apertura
21.10.2017 10:41:18
Kyllä nyt harmittaa kun en ehtinyt nähdä Mollya hlubekin kera:(. RIP
Regalis Apertura
28.04.2019 18:01:52
Screaming Beagle
12.11.2019 19:00:00
Kopattiin kaverin kanssa liput Molly Hatchet'in keikalle Hampuriin. Ja joo tiedän, ettei ole paljon alkuperäisjäsenillä pilattu bändi enää nykyään ja kitaroidenkin määrä on mitä on, mutta mitä nyt netistä oon kuunnellu niin uus laulajahan kuullostaa ihan hyvältä.
 
http://www.eventcenter-hamburg.de/downtown-bluesclub/konzerte/
 
Uutta livelevyäkin ilmeisesti pukkaa parin viikon sisään.
 
En oo tainnu nähdä Molly't kuin kaksi kertaa, kerran Skynyrdin lämppärinä, jolloin keikka ei oikein vakuuttanu, ja sitten Seinäjoen Super Rally'n pääesiintyjänä, joilloin taas toimi oikein mainiosti. Saas nähä miten nyt käy, ilmeisesti stemmoja soitellaan yhdellä kitaralla koskettimien kanssa, mutta livenä kuitenkin ilman nauhoja.
 
Jos joku muukin on lähössä, niin privaa vaan, niin järkätään Suomi-etkot :D
 
-Juri-
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)