Aihe: Muusikko vitsejä:Lisätkää hyviä!
1 2 3 4 528 29 30 31 3260 61 62 63 64
markus16
03.09.2011 00:13:50
pekka_: Mikä on suomen kielen vähiten käytetty lause?
"Onko tuo se basistin porsche?"

 
Hmph! Kyllä mäkin heti ku carrera nielee rantasaunan..
Old school? New school? Shit! I didn't even go to school.
pekkajau
03.09.2011 01:16:03
Kovin paikka basistille: Pitää sanoa rumpalille... sä oot hyvä rumpali!
hvinnamo
07.09.2011 18:48:40
Pikku-Kalle oli saanut joululahjaksi rummut. Hän oli niistä tietysti hyvin ylpeä ja kerskui kavereilleen.
-Uskotteko muuten, että nämä ihmerummut pystyvät kertomaan kellonajankin?
-No ei varmaan uskota, kaverit totesivat.
Kallen ei auttanut muu kuin istahtaa rumpujen taakse, ja pian alkoi jumalaton meteli. Samassa yläkerrasta koputettiin täysillä kattoon, ja römeä miesääni kiljaisi:
-Hiljaa! Kello on puoli yksi yöllä!
Ukko
07.09.2011 19:21:18
 
 
Beisisti meni lääkäriin ja näytti lekurille kaluaan joka oli pahasti hiertyneen ja ärtyneen näköinen. Beisisti kysyi, voiko tämä johtua siitä että höylään eukkoani kolme-neljä kertaa joka päivä. Lekuri vastasi että ei johdu. Beisisti jatkoi, minulla on myös kaksi rakastajatarta joiden luona vierailen joka päivä ja kummankin kanssa tehdään temput vähintään pari kertaa. Lääkäri raapi päätään ja vastasi, onhan tuo jo aika paljon mutta ei sen pitäisi vielä tuolla lailla oireilla. Beisisti jatkoi, käyn myös joka päivä bordellissa ja teen siellä temput vähintään kolme kertaa. Lääkäri vastasi, no joo. Kyllä nuo hiertymät selittyvät jo tuolla määrällä. Tähän beisisti vastasi, no hyvä, minä katsokaas luulin että tämä johtuisi runkkaamisesta.
COVS jäsen nro 6
rintapek
07.09.2011 21:01:41
 
 
Runpali meni lääkäriin ja sanoi, että pukamat vaivaa, ja lisäksi aina kun yrittää tiheämmin nakuttaa haitsua tai riden kelloa, niin ranteessa ottaa pipiä. No, diagnoosi oli jännetupin tulehdus, neljä viikkoa sairista ja pillerit päälle ja lisäksi pukamavoidetta.
 
Kiipparisti meni lääkäriin ja valitti, et aina kun soittaa vasuribassoja, niin vasempaan käteen ottaa pipiä. No, diagnoosi oli tenniskyynärpää, neljä viikkoa sairista ja pillerit päälle ja kaupan päälle neuvo: "älä soita niit vasuribassoja!"
 
Basisti meni lääkäriin ja valitti, et aina kun koittaa soittaa jotain muuta kuin vapaata aata ja eetä, niin vasemman käden sormiin ja ranteeseen sattuu ihan peevelisti. Sai reseptin jossa luki- "lisää treeniä."
One kind of music only - the good kind
AngryMouth
08.09.2011 02:47:05
hvinnamo:
Torvisoittajan lemmikkieläin? -- Trum petti

 
Muusikon lemmikkieläin? Orkesterrieri!
pekkajau
09.09.2011 23:29:55
Tsiisus käveli Ketsemanen tiellä. Vastaan tuli kuuro ja tsiisus laittoi kätensä kuuron otsalle ja kuuro rupesi kuulemaan. Sitten vastaan tuli basisti ja tsiisus laittoi käden basistin otsalle ja basisti oppi soittamaan. Sitten vastaan tuli romaani...ja ennen kuin tsiisus kerkesi kohottaa kättään tuumi romaani:"Sie elä minnuun puutu! Mie oon sairaseläkkeellä!"
TiVe
10.09.2011 16:23:15
Mikä on feministien suosikki urheilulaji??
 
No tietysti miesten seipään karsinta.
2+2=~5, hyvin suurilla kakkosen arvoilla.
Kyllikki
10.09.2011 16:31:02
TiVe: Mikä on feministien suosikki urheilulaji??
 
No tietysti miesten seipään karsinta.

 
Ei-feministit seuraavat mielellään miesten syöksyjä.
Helvetti kun mieli tekis laulaa, mutta kun ei osaa sanoja eikä säveltä...
pekkajau
10.09.2011 21:28:57
Miesten lempilajit ovat naisten takaa-ajo kisat.
jon lord
10.09.2011 21:40:54
pekkajau: Miesten lempilajit ovat naisten takaa-ajo kisat.
 
...ja pystystä ja makuulta.
COVS jäsen N.o 3
Ukko
10.09.2011 22:22:13
 
 
pekkajau: Miesten lempilajit ovat naisten takaa-ajo kisat.
 
Ei muuten ole. Jos ne juoksee liian lujaa, siksi JonLord treenaa paljon juoksemista.
COVS jäsen nro 6
Vongoethe
10.09.2011 22:46:41 (muokattu 10.09.2011 22:53:08)
pekkajau: Miesten lempilaji on yleisten naisten takaa-ajokisat.
 
Korjailin pikkuisen, luvallasi tietenkin.
pekkajau
10.09.2011 23:00:45
Vongoethe: Korjailin pikkuisen, luvallasi tietenkin.
 
Astronautin märkä uni = Sais kerran kuussa.
EP
11.09.2011 06:45:33
pekkajau: Astronautin märkä uni = Sais kerran kuussa.
 
isojussi: Nyt pukkaa jo vasiten uutta matskua - ihan itekö keksit?

 
Äläs ny, nauratti kovasti! :D ..vaikuttasko väsymyskin?
isojussi
11.09.2011 15:30:51
EP: Äläs ny, nauratti kovasti! :D ..vaikuttasko väsymyskin?
 
Toinen samasta aiheesta kertova vitsi koulussa reilut 30 vuotta sitten oli:
 
Mitä astronautit mieluiten syövät?
 
Kuumaa makkaraa.
Humpan suurin sooloakti ja armoitettu artisti - pätevä kuin pänti, ylevä kuin yhtye, oiva kuin orkesteri ja taimissa kuin tanssimuusikko. Lisäksi lämmin käsi, suuri sydän ja iso pää.
hvinnamo
11.09.2011 16:52:16
isojussi: Toinen samasta aiheesta kertova vitsi koulussa reilut 30 vuotta sitten oli:
 
Mitä yhteistä ruokaa astronautit voivat syödä kuussa ja maassa?
 
Kuumaa makkaraa.

 
Tollain vois toimia paremmin, vaikka toiden vitsejä ei sais korjaillakaan. :)
Kumiankka
11.09.2011 17:23:49
Basisti oli päässyt bändiin ja kaverit kysyi lähibaarissa miten menee.
 
- Kyllä vähän nyt jännittää. Erityinen keikkakin on kohta tulossa. Seuraava esiintyminen meillä on nimittäin avaruudessa.
 
Tätä kaverit ei heti uskoneet ja alkoi kyselemään lisätietoja
 
- No en oikeastaan tiedä sen tarkemmin mutta bändin jätkät sano että harjoitukset on joka viikko ja keikka on kerran kuussa
Warwickbass
11.09.2011 18:29:48
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)