Aihe: Kitarakamoja ostavia kauppoja helsingissä?
1
Booombox
11.08.2011 14:36:00
Olis tarkotus päästä eroon yhdestä putkicombosta ja saada siihen vähän rahaakin kylkeen. Eli ostaako noi perusliikkeet, esim. musamaailma, kamaa ilman että antaa vaihdossa tjs. ?
yesterday I woke up sucking a lemon
elon arska
11.08.2011 14:38:00
Suorasta ostosta hyvittävät melko vähän, vaihtokamppeena vähän paremmin. Ootkos toria koittanut?
varakeef
11.08.2011 14:41:28
elon arska: Suorasta ostosta hyvittävät melko vähän, vaihtokamppeena vähän paremmin. Ootkos toria koittanut?
 
Eikä vaihdossakaan hyvin - ehkä puolet siitä, millä kauppa itse vastaavaa tuotetta myisivät.
 
Myyntitilissä peruspalkkio taitaa olla olla useimmiten 20 prossaa.
"Käytös siivo ja hillitty sopii lehmälle" - Laura Latvala
Objectif Lune
11.08.2011 15:49:06
 
 
Helsingissä on varmaankin aika helppoa päästä eroon laitteista ihan suoraan myymällä itse, koska ostajia on myös paljon.
Rämppy
11.08.2011 16:23:42
Kitarapaja ottaa myyntiltiliin, muistaakseni Huttunen ostaakin. Komppaan edellisiä sanomalla, että ehdottomasti kannattaa laittaa mnetin torille. Soitinkaupat ostaa käytettyä kamaa todella huonoon hintaan ja myyntitililtä joudut maksamaan kauppiaalle provikat. Lisäksi tavara tuntuu liikkuvan torilla huomattavasti nopeammin kuin kauppojen myyntitileillä, ellet tyydy pilkkahintaan.
En sitten malttanut olla sanomatta.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)