Aihe: FL Studio meni sekaisin, voisko joku jelppiä?
1
Charge
18.07.2011 22:09:11
 
 
Moikka. Eli Options - Audio Settings - Show ASIO Panel. Kuka tietää, mille lukemille säädän ASIO Biffer Sizen? Tai siis millä lukemilla se normaalisti on, sääsin vahingossa nimittäin väärää namikkaa erehdyksissäni ja nyt ei kuulu kun rutinaa ja pauketta. Eli ns. tehdasasetukset haluaisin näiltä osin takaisin. Tattista.
"Historys Written Today".
Ukkovaari
18.07.2011 23:19:49
Charge: Moikka. Eli Options - Audio Settings - Show ASIO Panel. Kuka tietää, mille lukemille säädän ASIO Biffer Sizen? Tai siis millä lukemilla se normaalisti on, sääsin vahingossa nimittäin väärää namikkaa erehdyksissäni ja nyt ei kuulu kun rutinaa ja pauketta. Eli ns. tehdasasetukset haluaisin näiltä osin takaisin. Tattista.
 
Jos en väärin muista niin tuo ASIOn Buffer Size oli 512 ainakin mulla mutta itse olen sitten asettanut tuon 256:een.
 
Mulla näköjään on tuolla useampiakin ASIO ajureita näkyvissä (noitahan voi olla useampiakin riippuen mitä koneeseen on yhdistetty laitteita ja softia ja niiden mukana tulleita ASIOita.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)