Aihe: "Soolokeikalle" taustojen pyöritintä
1
Totofan
12.07.2011 01:10:15
 
 
Mikäli stereoraita riittää, ja klikkiä ei tarvitse erikseen saada ulos, niin mä lähtisin ihan tyyliin macbook-linjalta. Siihen joku halpa äänikortti sitten viereen. Tämä siis jos kone löytyy entuudestaan.
 
Noista "muovitallentimista" mulla on jotenkin huono fiilis. Itse en tuommoista ottaisi keikalle mukaan, vaikka saattaisi se ihan hyvin toimiakin. Läppäri olisi hyvä siitä, että biisijärjestykset sun muut saa helposti tehtyä ennen keikkaa valmiiksi, ja näinpäinpois.
"Jos sä et nyt laita hiljasemmalle niin te pilaatte nää juhlat, sä pilaat oman mainees ja te pilaatte oman maineenne. Kukaan ei oikeesti halua kuunnella teitä, painukaa helvettiin."
DieC1
12.07.2011 16:25:21
Jees, valitettavasti läppäriä ei löydy, enkä tällaiseen tarkoitukseen sitä ole hankkimassakaan. Osaatko tarkemmin eritellä, mikset tuollaista ottaisi mukaan, vaikka toimisikin? Muistan joskus vuosia sitten kyllä Zoomin vähintäänkin kyseenalaisen maineen, mutta ainakin kivasti siitä on kirjoiteltu.
Kyä.
Totofan
12.07.2011 20:34:48
 
 
DieC1: Jees, valitettavasti läppäriä ei löydy, enkä tällaiseen tarkoitukseen sitä ole hankkimassakaan. Osaatko tarkemmin eritellä, mikset tuollaista ottaisi mukaan, vaikka toimisikin? Muistan joskus vuosia sitten kyllä Zoomin vähintäänkin kyseenalaisen maineen, mutta ainakin kivasti siitä on kirjoiteltu.
 
Oon parilta rumpalikaverilta, jotka soittavat keikalla tuommoisten kanssa, kuullut että on epäluotettava eikä kestä tärinää. Tosin sun tapauksessa toi tärinä ei oo (kait?) ongelma. Itsellä könöttää rumpuraiserilla Fostexin D824 ja se on ollut tosi luotettava kaveri, vaikka kovalevymasiina onkin.
"Jos sä et nyt laita hiljasemmalle niin te pilaatte nää juhlat, sä pilaat oman mainees ja te pilaatte oman maineenne. Kukaan ei oikeesti halua kuunnella teitä, painukaa helvettiin."
Lapinharju
12.07.2011 21:08:35
 
 
Valmiiksi miksatun stereomatskunhan voi soittaa vaikka mp3-soittimelta. Piuhat ja pari kanavaa DI:tä vaan mukaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)