Aihe: Fender Mustang V
1
cuzter
15.04.2011 21:18:01
 
 
Joko on kokemuksia? Vaikuttais ihan asialliselle pelille tuo nuppi+kaappiyhdistelmä. Oisko tuossa kitaristinalulle treeniin ynnä ekoille keikoille kampetta? Onhan siinä ainakin näköä, vois sitte ne dual rectifierit ja jcm:mmät ostaa pojalle vaikka harrastuksen vakiinnuttua :D
Tyhjä lato ei kattoa kaipaa..
von spets
18.04.2011 00:15:02
cuzter: Joko on kokemuksia? Vaikuttais ihan asialliselle pelille tuo nuppi+kaappiyhdistelmä. Oisko tuossa kitaristinalulle treeniin ynnä ekoille keikoille kampetta? Onhan siinä ainakin näköä, vois sitte ne dual rectifierit ja jcm:mmät ostaa pojalle vaikka harrastuksen vakiinnuttua :D
 
On kokemusta muutamista treeneistä ja yhdestä keikasta Mustang V:llä ja Bugeran 2x12" kaapilla. Putkivahvistinfanina tiedän oikean maailman vertailukohdat mita on mallinnettu ja lyhyesti sanottuna ihan hyvä lopputulos ajatellen vehkeen hintaa, noin 250€. On sille summalle mainiosti vastinetta.
Ongelmana kutenkin on nettipalstoilla keskustelua herättänyt tail end fizz, eli äänen kuoleutuessa esiin tulee rumaa digitaalista rutinaa joissakin ykslöissä. Fender duunaa siihen korjausta.
Aloittelijalle ja bilebändisoittajalle ihan hyvä vehje!!
Marzi
18.04.2011 02:15:54
 
 
+ muokattavissa koneella aika rutkasti.
Tarpeeksi on aivan liian vähän.
rock ankka
03.06.2011 09:35:22
Olisko tämä Mustang V (nuppi ja kaappi) parempi valinta kuin toi Mustan IV. V maksaisi enemmän, joten olisko se sitten myös sen hinnan arvoinen?
Elämä on, sullakin toivottavasti :-P
von spets
03.06.2011 15:02:03
V on hyvä vaihtoehto keikkailevalle ja bänditreeneissä tehoja tarvitsevalle. Siinä on 2 x 75W jonka pitäisi riittää aika pitkälle. Ja V nuppi on todella kevyt roudata!!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)