Kyseleppä tuolta livetoiminta-alueelta. Suosittelen myös tutustumaan tuon keskustelualueen FAQ-ketjuihin. Samat sanat. Mutta koska kyssari on nyt täällä, niin vastataan ny, ennenkuin ehdit klikata tilaus- nappia.
Toi subi ei välttämäti sovellu ajattelemaasi käyttötarkoitukseen, syystä että, teekaupan tuatetiedot kertoo yhtä, mutta kuva toista. Kuvan perusteella tossa on oma, erillinen pääte passiiviyläkaiuttimille. Ei näy kytkentävaihtoehtoa aktiiviyläkomeroille. toimiakseen vaatisi erillisen jakosuotimen hankkimista, mikä nostaa hintaa parilla satasella.
Kattele muita vaihtoehtoja. Ny ensin vaikka toi tai toi:
www.thomann.de/fi/db_technologies_sub12_aktiver_subwoofer.htmwww.thomann.de/fi/db_technologies_sub_05_subwoofer.htm Kattele muitakin.
Kytkentä menee sit siten, että mikserin mainoutista piuhat subin stereojakosuotimeen ja sieltä piuhat yläpäille.
Mikserisi ei just kummoista monitorointia mahdollista, joten simplex- monitorointi aktiivivermeillä hoituu jatkamalla yläkaapin linkoutista monitorille. Monilla keikoilla ihan toimiva ratkaisu sekin.
Edit: Luin kyssärisi loppuun, niin tuli miäleen, että oletko harkinnut supparintarpeen nyt ihan loppuun asti. Jos sinulla ei o mikserissä muuta kiinni ko pari laulumikkiä, niin et subilla tee yhtikäs mitään.
Tilanne on sit täysin toinen, jos siellä on kiipparit, sähkörunmut ja basso. Sit alkaa olla subia ja äitiä ikävä.