Aihe: Wintersun
1 2 3 4 5148 149 150 151 152281 282 283 284 285
jusbb
31.03.2017 23:42:39
 
 
ÄrGee: Ajattelin heti alkajaisiksi okstentaa ja ripuloida tämän "mestariteoksen" päälle :) Meinasin kuolla kuuloelinten syöpään tämän takia, kiitos vain.
 
Kateelliset täällä taas huutelee :)
tiukkapipo
01.04.2017 01:21:56
Olkoon vaikka kuinka steriiliä, munatonta tai munakasta meininkiä, mutta hitto vie kun näyttää hyvälle tämän hetkinen flow tuolla lahjoitustilillä!
 
Yhdeksän tuntia vielä jäljellä ja tilanne: "€413,370 EUR raised by 8305 backers".
Sieltä on tulossa sellainen 100 000 € meille kaikille terveydenhoitoon, musiikkioppilaitoksiin, uusien homekoulujen rakentamiseen yms. hyödyllisen ylläpitoon.
 
Wintersunia näyttää facebookissa fanittavan mm. amerikkalaisia vanhempia rouvia, joiden facebook-kuvien perusteella luulisi heidän kuuntelevan hurjalla päällä ollessaan Dolly Partonia, muulloin jotain rauhallisempaa.
 
Business-idea vapaaseen käyttöön: Alkakaa järjestää opastettuja eeppisiä luontoretkiä ulkomaisille metallifaneille eeppisissä metsissä. Helsingin Uimastadion ympäristössä voisi varovampi hevimies kokea eeppistä luontoa, eikä avainketjut tarttuisi risuihin asfaltoiduilla poluilla. Vielä eeppisempi kokemus olisi samoilla Laakson ratsastuskentän vierestä Keskuspuiston aarniometsässä Pirkkolan uimahallille kahville. Kyllä siinä voisi kovemmallakin headbangerilla tulla Ozzya ikävä kun eräopas varoittaisi Pasilan kohdalla liikkuvista susilaumoista. Todella kovat hc-fanit voisi viedä exclusive-retkelle Vuosaareen ja kaikista hurjimmat jonnekin pohjoiseen kehäkolmosen ulkopuolelle. Me ei tajuta näitä rikkauksiamme kun ne ovat meille itsestäänselvyyksiä ja arkipäivää - meillä tehdään omaperäistä metallimusiikkia ja Suomen luonto on hieno.
Hamsteri Kukkonen
01.04.2017 02:04:31
 
 
You have KELA. Don't worry. -Kiko Loureiro
ÄrGee
01.04.2017 03:18:02
HulluNieminen: https://www.youtube.com/watch?v=cESmkMjFTBI No juum.
 
April fools! Saatanan piraattihomot :D
TO THE STARS!!!
pehko
01.04.2017 07:06:36 (muokattu 01.04.2017 07:07:24)
Hitto toi Jari on ärsyttävän olonen jannu. Ja oikeesti, kuka haluaa päällystää työpöytänsä jollain epilepsia ripulilla? Tai kuunnella levyllisen pelkkää bassoraitaa tai orjesterisynaa. Eissss. Ja on tuo englannin ääntäminen kyllä aika tasoa Kalevala. Se pändi siis.
"Sometimes he throws in a bunch of fretless songs and I say "I don't have any fretless bass" and he say's "Go fuck yourself" - Chi Cheng RIP
V.M.V
01.04.2017 08:10:13
Kuis paljon niitä raitoja sitten tulee? Onko kaikki eriteltynä vai kaikki orkestraatio yhdellä stereoraidalla? 10gb waveja per biisi :D
 
Vai laittaisko rummut ja muut midit jakoon? Ois hassua kattoa kuinka eeppisesti kaikki gridissä ja velocity tasaisen eeppinen 127 koko ajan.
Tympee Huttunen
01.04.2017 09:09:45
V.M.V: Kuis paljon niitä raitoja sitten tulee? Onko kaikki eriteltynä vai kaikki orkestraatio yhdellä stereoraidalla? 10gb waveja per biisi :D
 
Vai laittaisko rummut ja muut midit jakoon? Ois hassua kattoa kuinka eeppisesti kaikki gridissä ja velocity tasaisen eeppinen 127 koko ajan.

 
Tämä mietityttää.
 
Mulla ei ole edes tietokone toiminnassa ja tuli toi ostettua. Täytyy varmaan cd-r tehdä työkoneella :D
Shredator
01.04.2017 09:14:55
 
 
Kyllä siellä Vuosaaren eeppisissä metsissä kaikuu nauru matkalla pankkiin.
V.M.V
01.04.2017 11:22:39
Shredator: Kyllä siellä Vuosaaren eeppisissä metsissä kaikuu nauru matkalla pankkiin.
 
Jartsa vois laittaa aprillipilan ja haistattaa kaikille ja sanoa ettei mitään levyjä ole tulossa mut kiitti rahoista.
jusbb
01.04.2017 12:36:28
 
 
V.M.V: Jartsa vois laittaa aprillipilan ja haistattaa kaikille ja sanoa ettei mitään levyjä ole tulossa mut kiitti rahoista.
 
Tää ois aika paha.
SnowCrow
01.04.2017 13:24:07
V.M.V: Kuis paljon niitä raitoja sitten tulee? Onko kaikki eriteltynä vai kaikki orkestraatio yhdellä stereoraidalla? 10gb waveja per biisi :D
 
Vai laittaisko rummut ja muut midit jakoon? Ois hassua kattoa kuinka eeppisesti kaikki gridissä ja velocity tasaisen eeppinen 127 koko ajan.

 
Mitä ite käsitin, niin synat ja orkat on yhdellä raidalla.
Torniojaws
01.04.2017 14:53:03
 
 
SnowCrow: Mitä ite käsitin, niin synat ja orkat on yhdellä raidalla.
 
Jossain noista videoista sanoi, että komppikitarat, lead-kitarat, vokaalit, bassot ja syna+orkesteristemmat. Oletettavasti myös rummut. Eli 6 raitaa per biisi.
Vortech Industrial Death Metal
ÄrGee
01.04.2017 17:52:48
pehko: Hitto toi Jari on ärsyttävän olonen jannu. Ja oikeesti, kuka haluaa päällystää työpöytänsä jollain epilepsia ripulilla? Tai kuunnella levyllisen pelkkää bassoraitaa tai orjesterisynaa. Eissss. Ja on tuo englannin ääntäminen kyllä aika tasoa Kalevala. Se pändi siis.
 
Uli uli, haters gonna hate. Vihaajille jauhot suuhun ja 430 donaa bändille. Tämähän on ilon ja onnen päivä :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=BzdabvoxynI
TO THE STARS!!!
Hokkane
01.04.2017 18:12:44
 
 
Kyllähän tolla rahalla jo ihan kelpo omakotitalon Jari duunaa.
Mustien urkujen tahdissa polkee palkeita kanttori kuoleman
ÄrGee
01.04.2017 18:35:23
Hokkane: Kyllähän tolla rahalla jo ihan kelpo omakotitalon Jari duunaa.
 
Ei saa unohtaa niitä täällä paljon käsiteltyjä veroja. Ehkä kesämökin jostakin Kainuusta.
TO THE STARS!!!
Jormaz
01.04.2017 19:57:21
Tonttiinkin menee jo se sata tonnia.
No tiedäthän.. Tarkoitettu.. tiedäthän..
Torniojaws
01.04.2017 20:52:19
 
 
Jormaz: Tonttiinkin menee jo se sata tonnia.
 
Kamppiinko se rakentaa? Tuskin Itä-Mogadishussa tontit järkipaikalta nyt niin kalliita.
Vortech Industrial Death Metal
tiukkapipo
01.04.2017 21:46:10
Torniojaws: Kamppiinko se rakentaa? Tuskin Itä-Mogadishussa tontit järkipaikalta nyt niin kalliita.
 
Millaisessa todellisuudessa täällä oikein eletään - täällä ei tunnu olevan mitään käsitystä Helsingin hintatasosta. Ihmetytti jo aiemmin kun joku meinasi että 750 000 on hillitön summa studion rakentamiseen tonttiostoksineen... Tsekatkaa esim. etuovi.com ja sieltä tontit, ei Helsingistä taida löytyä alle 150 000:lla eurolla tonttia järkevältä paikalta riittävällä rakennusoikeudella - löytyyköhän edes 200 000:lla eurolla. Vantaalta voi ehkä löytyäkin.
Funkånaut
01.04.2017 23:19:24
 
 
tiukkapipo: Millaisessa todellisuudessa täällä oikein eletään - täällä ei tunnu olevan mitään käsitystä Helsingin hintatasosta. Ihmetytti jo aiemmin kun joku meinasi että 750 000 on hillitön summa studion rakentamiseen tonttiostoksineen... Tsekatkaa esim. etuovi.com ja sieltä tontit, ei Helsingistä taida löytyä alle 150 000:lla eurolla tonttia järkevältä paikalta riittävällä rakennusoikeudella - löytyyköhän edes 200 000:lla eurolla. Vantaalta voi ehkä löytyäkin.
 
Kerätyllä summalla pystyttäis johonkin Kainuuseen komeankin studion saunoineen.
 
Onko vaan tarpeeks epic metsät siellä Kånalaan verrattuna?
"Polkaista rauhassa nyt. Toisknpäin on nyt täasä." - haitaripartio
varpio
01.04.2017 23:21:28
Eikö kannattaisi vuokrata? Pääsisi sitten helpolla siitä eroon kun ei jonkun tekosyyn varjolla taas huvitakaan julkaista levyjä.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)