Sain asio4all:in toimimaan cubasessa kun rukkailin koneeseen sound maxin ajurin. Ajuri piti kuitenkin poistaa jonka jälkeen vasta asio4all alkoi toimia cubasessa?? ja nyt Avance97 äänilaitteella latenssi tärähtää jopa 5ms:iin control panelin mukaan ja pirun pieneltä viive tuntuu koskettimia soitettaessakin. Replytäänpä piruuttaan tälläiseen ikivanhaan topikkiin kun tulin eilen ohimennen testanneeksi Dellin Latitude D600:llani noita asio4all-drivereitä.
Meinasi korvat/silmät/pipo pudota päästä kun aloin ruuvaamaan säätöjä; jukelauta, tällä vehkeellä pääsee sisäänrakennetulla äänikortilla 1.5ms latenssiin ilman minkäänlaista naksumista tai poksumista FL Studiolla?!?!
Melko uskomatonta. Aika kovan softan on Michael-poika vääntänyt, ei voi muuta sanoa.
Jos joku ei tiedä mistä on kyse, ja jos sattuu omistamaan sopivan integroidun äänikortin joka tuntuu toimivan liian isolla latenssilla musakäyttöön, surffatkaa osoitteeseen
www.asio4all.com ja kokeilkaa... Muuttuu näes musanteko "vähän" hilpeämmäksi kuin Directsoundilla 40ms latencyllä.
...
... Valtakunnanlaapotti on puhunut!