Aihe: Blue Mike for iPhone/iPod
1
PIM
21.03.2011 10:16:15 (muokattu 21.03.2011 10:17:35)
Onko kenelläkään kokemuksia Bluen iPhonelle/iPodille tarkoitetusta stereomikkisysteemistä? Onko muuta negatiivista kuin että ei toimi enää uusimpien iPhone ja iPod Touchien kanssa?
 
http://www.thomann.de/fi/blue_mikey_v2.htm
 
Korjaus: Y-kirjain pentele unohtui otsikosta, eli kysessä on tietysti Blue Mikey V2.
jPekka
21.03.2011 14:54:55
 
 
Minulla on ykkösversio, en ole käyttänyt hirmuisen paljoa, mutta silloin kun olen käyttänyt on tehnyt sen mitä pitääkin.
 
Tuolla äänittelin sadeääniä taannoin julkaistuun A Glance Beyond Natureen.
"Te ette pitäisi Nietzschestä, sir. Hänen filosofiansa on pohjimmiltaan epätervettä."
PIM
31.03.2011 16:43:13
Pistin sitten Sini-Mikin tilaukseen ja sitä odotellessani latasin IPod Touchiin vallan näppärän tuntuisen FiRe (FieldRecorder) nimisen äänityssoftan ja n-Track studio multitrackerin IOs version. Samalla tuli tilattu Peaveyn Ampkit Link palikka, millä kitaran saa kiinni IPhonern/IPod Touchiin. AmpKit softan ilmaisversio kuulosti jo niin hyvältä, että varmaan pitää jossain vaiheessa ostaa full versio tai ainakin lisää vahvistin/efektimallinnuksia.
PIM
11.04.2011 14:35:54
Vaikkei aihe ketään kiinnostakaan niin päivittelenpä silti. Sen verran hyvää jälkeä Blue Mikeyllä tuntuu tulevan, että tästä lähtien saa Zoom H2 väistyä treeniäänitysvälineenä.
PIM
11.04.2011 23:21:05
Synkkä yksinpuhelu jatkuu... tarjolla samplea tamperelaisen Huurupiilon legendaarisista maanantaijamesta äänitettunä IPodilla ja Blue Mikeyllä. OggVorbis koodausta lukuunottamatta täysin käsittelemätöntä matskua suoraan IPodilta äänipilveen ladattuna.
 
http://soundcloud.com/pimust/hp-jam-band-1-setti
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)