Aihe: Hyvä ja oikea?
1 2 3 4
half
16.03.2006 16:47:56
No jo oli nättinokkanen soittajapoika.
 
Kankkusella oli osuutta asiaan.
Väärin ? Kyllä tämmöinenkin biisi kai on.
pekkajau
16.03.2006 18:05:34 (muokattu 16.03.2006 19:07:51)
Minkähän takia siitäkin pitää julkisesti tiedottaa . Heittää pois vaan ja sillä selvä.
 
Niin! Sitä minäkin olen ihmetellyt. Tässä joku aika sitten työyhteisöstämme otti lopputilin yksi veltolla kädellä kättelevä "hyypiö" joka aina toi esille omaa itseään ja erinomaisuuttaan sekä korvaamatonta panosta omassa työskentelyssään... samalla aina väheksyen tietenkin muiden suorituksia! Sillä oli kai ollut huuli pyöreänä kun sen "lähtökahveille" ei mennyt kukaan.
Kirjoitin mitä kirjoitin!
KoskPaavo
16.03.2006 18:44:27
Niin! Sitä minäkin olen ihmetellyt. Tässä joku aika sitten työyhteisöstämme otti lopputilin yksi veltolla kädellä kättelevä "hyypiö" joka aina toi esille omaa itseään ja erinomaisuuttaan sekä korvaamatonta panossa omassa työskentelyssään... samalla aina väheksyen tietenkin muiden suorituksia! Sillä oli kai ollut huuli pyöreänä kun sen "lähtökahveille" ei mennyt kukaan.
 
Varmaan herkullinen tilanne monessakin mielessä
Tämä elämä käy laatuun; onhan se välimmiten lystiäkin ja nostelee hieman kantapäitä. Aleksis Kivi
M.i.k.key
17.03.2006 11:21:56 (muokattu 17.03.2006 11:27:11)
Pedaaliosasto on pahin konsensuskerho, tulee aika paljon shittiä tm-palstan suuntaan herroilta keillä ei ole vielä parrankasvusta tietoakaan. Voi ulkoa luetella ne heebot, ketä kirjoittaa una corda pedaaliin. Seuraan sitä keskustelua ihan joka päivä.
 
Hyvä että jotkut innokkaimmat käyvät aina välillä täälläkin piristämässä atmosfääriä.

 
Minäkin seuraan tätä tm-puolta vaikka harvemmin osallistun. Ei vaan jaksa...
Partakin kasvaa, kokeilin jopa viiksiä mennä viikolla, ei toiminut.
Möllisty!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)