Aihe: Keikka tarjolla tanssiorkesterille Satakunnassa
1
KB
10.04.2007 12:09:40
Lauantaina 9.6.2007 länsi-Suomalaisessa pikkukaupungissa Kokemäellä järjestetään jo kolmattatoista kertaa kaupunkitapahtuma markkinoineen, missikisoineen, musiikki- ja teatteritapahtumineen. Aamuvarhaisesta iltamyöhään kestävä tapahtuma kerää vuosittain noin 8000-10000 kävijää.
 
Päivän ohjelma on kaksijakoinen - "kokoperheen" päivätapahtuma ja illalla lisätään kierroksia.. Ulkona sijatsevaa katettua päälavaa ympäröivällä osittain katetulla "areenalla" on illalle K-18 (anniskelu) asiakaspaikkoja n.1000..
 
Viime vuoden illan teema oli Finnhits ja 70-luku, edellisvuonna blues höystettynä showtanssilla (!) ja tänä vuonna alueelle rakennetaan iso tanssilattia, jolle haetaan nyt täyttäjää.
 
Eli tänä vuonna on haussa päälavalle tanssiorkesteri, jolta taittuu uudempi ja vanhempi iskelmämusiikki. Ideaali settimäärä olisi 4x45 min (ei mitata sekunttarilla).
 
Bändillä oltava oma backline, lavalla on valot ja PA.
 
Keikkaliksat kuittia vastaan; ruokailut, kahvit sekä kohtuullinen hanankäyttöoikeus illan aikana kuuluvat myös diiliin.
 
Heitä alustava hinnan sisältävä tarjous sähköpostiin timo.holmi (at) pp.inet.fi - mieluusti kotisivulinkin ja/tai ääninäytelinkin kera. Yhteydenottoja jatketaan puhelimitse tarjousten perusteella - kuitenkin niin, että päätöksiä tehdään viimeistään parin viikon sisällä tästä päivästä lukien.
 
Monena edellisenäkin vuotena bändejä on löytynyt Mnetin kautta, toivottavasti tänäkin vuonna..!
Tasan ei käy jalkapohjat
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)