Löytyykö keneltäkään mitään hyvää sanottavaan Yamahan EMX5016CF mikserivahvistimesta? Ominaisuuksiinsa nähden hinta vaikuttaisi varsin houkuttelevalta.
http://www.dv247.com/invt/35909/ Tarkoitus olis hommata bändille sen verran järeä PA että edes treenikämpillä siitä riittäisi potkua 6 ihmisen poppisbändille kun tarkoitus olisi soittaa mallintavien läpi kitarat (2kpl) ja basso ja muuta vahvistettavaa olisi koskettimet, saksofoni, haitari, sekä parit laulut ja madollisesti myös sähkörummut.
Pöntöiksi on ehdotettu mm. näitä Behringerin passiivisia. Kommentteja näistä ja ehdotuksia paremmista voi myös esittää.
http://www.dv247.com/invt/38111/Tule mukaan rokkikollektiiviin Tampereella. Treenit pari kertaa viikossa, osallistu silloin kun aikatauluusi sopii. Hakusessa erityisesti laulaja, kosketinsoittaja, basistimulti-instrumentalisti.