Aihe: Don Alias R.I.P.
1
JC
02.04.2006 19:49:27
Kymmenien eri artistien ja satojen levyjen perkussionisti Don Alias kuoli 28.3. Miehen musisointia voi kuulla monilla legendaarisilla levyillä, kuten Bitches Brew (Davis), My Spanish Heart (Corea) ja Black Market (Weather Report), vain muutaman mainitakseni.
Polskan Tulkinta
02.04.2006 21:57:32
Voi. Taas yksi hyvä mies.
R.I.P.
"Leijuva piimä, se on rauhoitettu!" ->
Epämuusikko
02.04.2006 21:58:43
Voihan perse. Pitää laittaa Joni Mitchellin Shadows & Light, tai Pastoriuksen versio Donna Leestä soimaan. Tai muutama muu tykkiraita
I like my women like i like my coffee: quiet !
G-mies
03.04.2006 00:08:02
Taisin joskus 90-luvun loppupuolella kuulla ko. herran soittoa livenä kun hän oli Pori Jazzissa David Sanbornin bändissä. Siitä harvinainen muusikko ettei hän kaiketi tehnyt yhtään soololevyä vaan viihtyi lukemattomilla levyillä taka-alalla. Eniten on tullut mieheen törmättyä John Scofieldin levyillä. RIP.
"Hard work often pays off after time, but laziness always pays off now."
Bolt Shooter
03.04.2006 00:48:16
Upea soittaja, joka onneksemme teki levytyksillään itsestänsä kuolemattoman. Musiiikki elää, aina.R.I.P.
Vita brevis, ars longa, occasio praeceps, experientia fallax, iudicium difficile.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)