Aihe: Kokemäenjokilaakson ammattiopiston palloiluhalli (Kokemäki)
1
miffe
27.09.2007 17:57:24
Nimi:
Kokemäenjokilaakson ammattiopiston palloiluhalli
 
Sijanti:
Suoratie 1, Kokemäki (http://www.satakola.fi/kartta01.htm)
 
Aukioloajat:
Tarvittaessa
 
Koko:
1000+, helposti
 
Arvioita keikansaantimahdollisuksista ja esiintyjätyypistä (demobändit/nimibändit):
Bändiä kysytään ihan spesifisesti, ei mikään varsinainen keikkamesta vaan paikka, jossa satunnaisesti järjestetään konsertteja
 
Tekniikka (pa & sähkö, etenkin voimavirta yms.):
Omat pitää viedä. Lavan sijoituksen sai päättää melkolailla itse ja sen sijoitin noin 10m päähän virtakeskuksesta. 100A päänallit ja saatavilla _ainakin_ 4x 32A ja 1x 16A vv. Kaapelointi talon puolesta (sähköpuolen opiskelijat olivat tehneet johdot..ei ongelmia niiden kanssa).
 
Valot:
Kattovalot, loisteputkia, sai pimeeksi pyytämällä :) Talossa saa käyttää niin paljon savua/hazea kuin sielu sietää, ei tule palolaitos paikalle.
 
Niin, siis oma valosetti tarvitaan. Itse vein nelosmoleja, atomicceja, mac 250 washeja ja tonnisen possun.
 
Lavan takana on yläkatsomon kaide, jota voi tarvittaessa käyttää valojen ripustamiseen. Lisäksi katossa on kiinteänä vinssin kanssa toimivat ripustuslinjat, joiden kantavuus kohtuullinen (useampi sata kiloa staattista kuormaa jokaisessa).
 
Lava & backstage -kuvaukset:
9 kpl 1,2x2,4 metrisiä paloja, kiinteä noin 80cm korkeus, leveät portaat. Pinnoitettu suhteellisen mukavalla matolla.
 
Backstage lavan takana. Löytyy vessaa ja suihkua. Mukaan kannattaa ehkä ottaa rättiä, jolla peittää tilasta ulos vievän oven, koska se on lasia..
 
Tarjoilu riittävä, ei sisällä alkoholipitoisia tuotteita.
 
Ruokailumahdollisuus:
Henkilökunnan ruokalassa.
 
Roudaus (miten):
Ovesta sisään (auton saa tarvittaessa vaikka siihen oviaukkoon rampin kans) ja tasainen työntä noin 10m ja sitten ollaankin lavan vieressä. Apukäsiä vähintäänkin riittävästi, joten tyhmä olet, jos itse ryhdyt kantamaan.
 
Apukädet myös vetivät sähköt, kasasivat PA:n, kasasivat trussin, ripustivat valot.. Ohjeiden mukaan tietysti. Noissa olis potentiaalia, kun joka asiassa riitti yhden esimerkin näyttäminen tai kerran sanominen.
 
Yleisökuvaus (opiskelijoita/juoppoja kantapeikkoja/mitä?):
Kaikki koulun opiskelijat..pakollinen läsnäolo.
 
WWW-sivut:
http://www.satakola.fi/kolakok.htm
 
Hyvää:
Apukädet, helppo roudaus, sähköt, lava, pääsi ajoissa kotiin
 
Huomioitavaa:
Setti alkoi tällä kertaa jo 12.30 _päivällä_.
turkulainen
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)