Aihe: Diablo
1 2 3 4 542 43 44 45 4653 54 55 56 57
Burn
07.08.2013 08:16:13
 
 
kornolio: IN SORROW WE TRUST! Elikkäs, nettiä kolutessa en löytäny tabseja kun pääriffiin. Kykeniskö joku ystävällisesti tekeen tabulatuurit koko biisiin? Tekis mieli coveroida tuo kappale uuden projektin kanssa mut ei riitä oikeen järki ruveta ite korvakuulolta tuota tekeen. Sähköpostilla oisin kyselly suoraan bändiltä, mutta eihän niillä oo enää toimivia kotisivujakaan. Iso kiitos sille joka viittis!
 
Kannattaa ottaa pikaviestillä yhteys Juccikzeen.
 
http://muusikoiden.net/jasenet/12635
Perzzza: vitsit se on kovaa kamaa kun varaanit syo lihaa metsassa. LATAA NEREUS VELOITUKSETTA!
kornolio
09.08.2013 23:08:53
Kyselin, ei vastannu.
Börje
10.08.2013 15:22:24
kornolio: Kyselin, ei vastannu.
 
Älä heti lannistu, pommita vaan pikaviestiä Juccikselle. Hän on oikea mies näissä asioissa.
trih
10.08.2013 22:51:40
kornolio: Kyselin, ei vastannu.
 
Ei ne välttämättä tiedä edes.
Rhythm In Jump, Dancing Close To You.
Jazkaa
11.08.2013 00:40:36
En kuvitellu että itte vastaisin ikinä tämmöseen kyselyyn että käytä korviasia, mutta toi biisi kuulosti kyllä nopeesti kuunneltuna aika nopeesti bloikkailtavalta. Kitarat on vissiin B-vireessä.
Useimmilta naisilta saa kaksi kertaa. Ensin saa vongata ja sitten saa jäädä ilman.
Pikku-Henry
30.08.2013 14:54:59
No mitäköhän nyt? Eilen Diablon fb oli aktiivinen mainostelemalla Mokoman kanssa jotain (bändiä tms?), nyt vastapainoksi koko Diablon fb-tili on poistettu. Uuden rakentelua ja tulemistako vain?
Don't try and threaten me I've watched presidents die.
RrRailo
30.08.2013 20:59:35
 
 
^Eipä tainnut olla virallinen sivu.
Kuolo korjaa. Kuka Randalliin luottaa, se Randallin kestäköön.
mega
10.09.2013 18:23:37
 
 
Pikku-Henry: No mitäköhän nyt? Eilen Diablon fb oli aktiivinen mainostelemalla Mokoman kanssa jotain (bändiä tms?), nyt vastapainoksi koko Diablon fb-tili on poistettu. Uuden rakentelua ja tulemistako vain?
 
Nuo em. sivut eivät olleet bändin hallinnassa. Uusia virallisia FB-sivuja aletaan kasaamaan pikku hiljaa tämmöiseen osoitteeseen https://www.facebook.com/diablobandofficial
"I'm not as young as I used to be, but I'll still be thrashing at a hundred and three (you'll see!)" - Razor "Taste the Floor"
Mimi
15.09.2013 01:01:52
Pikku-Henry: No mitäköhän nyt? Eilen Diablon fb oli aktiivinen mainostelemalla Mokoman kanssa jotain (bändiä tms?), nyt vastapainoksi koko Diablon fb-tili on poistettu. Uuden rakentelua ja tulemistako vain?
 
Sakara Recordsin fb kertoi eilein tosiaan näin: Diablo elää! Hissukseen, mutta kuitenkin. Bändiä on kunnioittanut muutamakin epävirallinen FB-profiili, mutta tänne alkaa hiljalleen nousta jyyrien virallinen sivu! https://www.facebook.com/diablobandofficial
on pimeää ja olen pieni tuittuinen ja heikko...
WarMachine
10.03.2014 15:39:08
Mikähän mahtaa olla D-joukkueella tilanne?
 
Tällä hetkellä Diablo viimeistelee materiaalia seuraavalle albumilleen.
 
(päivitetty 8.3.2013)
brachycera 01.12.2010 15:30:04 - onks kukaa(N) menos(SSA) kattoo(N) bodomii jäähallii(N)?
TTV
10.03.2014 20:14:02
WarMachine: Mikähän mahtaa olla D-joukkueella tilanne?
 
Tällä hetkellä Diablo viimeistelee materiaalia seuraavalle albumilleen.
 
(päivitetty 8.3.2013)

 
Ehkäpä miettivät seuraavaa vuoden kestävää avaruusläppää tai sitten hakevat edelleen sitä metallimiestä/levyseppää johonkin ajanvieteprokkikseen?
 
Kummallista hiljaiseloa pojilla, tän rinnalla Wintersunin tietokoneongelmat olivat oikea syy levyn viivästymiselle, jätkät sentään teki musaa vähän liiankin täsmällisesti :-)
"Keep the metal scene alive" - Charles Schuldiner (R.I.P.), "You Love Me" - Dave Mustaine (Long live the King)
Alex_K
10.03.2014 20:45:16
Eiköhän ne jotain jossain vaiheessa tee jotain. Muna suussa täällä ainakin odotellaan!
Perro Stupido
11.03.2014 07:39:17
TTV: Ehkäpä miettivät seuraavaa vuoden kestävää avaruusläppää tai sitten hakevat edelleen sitä metallimiestä/levyseppää johonkin ajanvieteprokkikseen?
 
Kummallista hiljaiseloa pojilla, tän rinnalla Wintersunin tietokoneongelmat olivat oikea syy levyn viivästymiselle, jätkät sentään teki musaa vähän liiankin täsmällisesti :-)

 
Tai ehkä osalla niistä on elämässä muutakin kuin musiikki? Prioriteetit saattaa vaihdella :-)
TTV
11.03.2014 07:59:03
Perro Stupido: Tai ehkä osalla niistä on elämässä muutakin kuin musiikki? Prioriteetit saattaa vaihdella :-)
 
Tätä todellakin toivon, sillä kokopäivämuusikolle tuo hiljaiselo näin pitkään ei todellakaan ole positiivinen meriitti.
"Keep the metal scene alive" - Charles Schuldiner (R.I.P.), "You Love Me" - Dave Mustaine (Long live the King)
mega
11.03.2014 09:17:46
 
 
Kyllä se levy sieltä ennemmin tai todennäköisesti myöhemmin tulee, biisejä valmistuu kyllä koko ajan pikkuhiljaa.
"I'm not as young as I used to be, but I'll still be thrashing at a hundred and three (you'll see!)" - Razor "Taste the Floor"
Pikku-Henry
11.03.2014 10:41:50 (muokattu 11.03.2014 10:48:04)
TTV: Tätä todellakin toivon, sillä kokopäivämuusikolle tuo hiljaiselo näin pitkään ei todellakaan ole positiivinen meriitti.
 
Käsittääkseeni näistä kavereistahan ei ole kuin tasan yksi ihminen sellainen ns."kokopäivämuusikko". Muilla on omat elämänsä omien uriensa parissa. Lienen oikeilla jäljillä?
Don't try and threaten me I've watched presidents die.
Exit
19.03.2014 18:19:50
 
 
Tuolla Diablon Facebook-sivuilla Kuula kertoi minulle että se seuraava levy on kylläkin tekeillä :) Se että tuleeko se tämän vuoden, vaiko ensi vuoden puolella jääköön mysteeriksi :)
Fantasmic
20.03.2014 17:45:44
TTV: Kummallista hiljaiseloa pojilla, tän rinnalla Wintersunin tietokoneongelmat olivat oikea syy levyn viivästymiselle, jätkät sentään teki musaa vähän liiankin täsmällisesti :-)
 
Ehkäpä kaksi ihan eri asiaa. Diablon pojjat ei ole viikon välein huutelemassa siitä miten levy on ihan just valmis ja niin maailman eeppisintä kamaa että. Sitten hajoilee kovalevyä, ei riitä rahaa muisteihin (kun maailman eeppisin hevilevy on tungettu niin täyteen raitoja ettei Nasan koneetkaan jaksa sitä pyörittää) tai kun suuri nero ei voi mennä studioon vaan haluaa hinkata mestariteostaan kaikessa rauhassa.
 
Se iso ero näillä myös on että Diablon levyt tuntuvat paranevan kerta toisensa jälkeen ja niitä on tehty jo aimo kasa. Samaan aikaan janttereilla on varmasti myös muksut, asunnot ja autolainat jotka pitää maksaa.
 
Wintersun sen sijaan oli julkaissut yhden ihan hyvän levyn ja se toinen olikin kaikista hehkutteluista huolimatta aika kaamea. Hienoja sävellyksiä ja soittoa mutta se miksaus oli vaan ihan hirveä. Ei tämäkään jaksaisi odottaa uutta Diablo-levyä mutta parempi näin kun että oltaisi koko ajan suu vaahdossa lupailemassa valmistumista ja sitten ilmoitettaisi että "Kuulan skitasta katkesi kielet ja niitä saadaan lisää vasta kolmen kuukauden päästä." ;)
Miikss
20.03.2014 19:00:23
Fantasmic: Hienoja sävellyksiä ja soittoa mutta se miksaus oli vaan ihan hirveä.
 
Mikäs siinä niin hirveää oli? Minusta ei paljoa parempaa miksausta vois aikaiseksi saada vaikka en nyt muuten siitä levystä kovin paljoa välitä.
"Lähinnä sie oot sellanen inhorealistinen postmodernia kautta seuraava taidelaji"
Jeszse
21.03.2014 08:45:01
Miikss: Mikäs siinä niin hirveää oli? Minusta ei paljoa parempaa miksausta vois aikaiseksi saada vaikka en nyt muuten siitä levystä kovin paljoa välitä.
 
No esimerkiks rummut olis voinu kuulua synamattojen alta.
Paskågg: joku soittaa et pistäkää sonataa tai bob malmströmiä niin jeszse olis et vittu mitä paskaa, nyt tulee sleijerii || Dödistä || Heavya
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)