Aihe: Edge of Sanity / Dan Swanö / ym.
1 2
Vekkuli1981
20.08.2011 11:43:43
Lebowski: Deeper down down Deeper down down Deeper down
 
I am SACRIFICED.
....
....Niin, ja miten Nightingalen levyjä on niin hemmetin vaikea löytää. Esim. Nightfall Overture, vaikka kokoelma onkin, sitä ei vissi saa mistään maksamatta itteensä kipiäksi.

 
Sacrificed on kyllä kaikessa Sisters of Mercymäisyydessään todella mieletön biisi. Siis ihan puhdasta hittiainesta vaikka valtavirtaan :)
 
NIghtingalen levyjä voi koetella vaikka Black Markilta. Nightfall Overture-kokelmaa ei saa oikein mistään koska, se oli alkujaankin vain juhlistushommaksi tarkoitettu 500 kpl limited edition painos. Eli enempää ei tehty eikä tulla koskaan tekemään. Ite sain marraskuussa Dan Swanöltä yhden jonka oli löytänyt jostain laatikon pohjalta unohtuneena.
 
Niin joo, ja vaikka Dan onkin legenda ja pieksee useimmat alan piipertäjistä vasurilla niin mies ite on silti pelkkää paperia isoveljensä Dagin (Nightingalen soolokitaristina toimii mm.) rinnalla. Kaikki Nightingalen livenä nähneet tietävät tämän :) Alla vielä todiste:
http://www.youtube.com/watch?v=s40hVPUOJx4
www.myspace.com/caughtinthebetween TILAA HORSE METAL-ALBUMI http://www.levykauppax.fi/artist/caught_in_the_between/horse_metal/
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)