Aihe: Devin Townsend
1 2 3 4 598 99 100 101 102122 123 124 125 126
Decadetroll
05.01.2010 17:32:44 (muokattu 05.01.2010 17:33:08)
"shipping & handling US $8.00" tuolla ebay:n kaupassa.. Ja jos ottaa useamman levyn, niin son aina +6$. paidat sitten enemmän.
I'll be back again next week. Bring your friends, we'll have an ice cream treat Mom don't like it, but he don't give a fuck Kids come running for satan's ice cream truck
ramionparas
05.01.2010 20:01:33
 
 
Decadetroll: "shipping & handling US $8.00" tuolla ebay:n kaupassa.. Ja jos ottaa useamman levyn, niin son aina +6$. paidat sitten enemmän.
 
muisti sit väärin..noh halvempaa se on silti kun että ostelis suomesta..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Xingu
05.01.2010 22:41:31
Tuli tässä mieleen että onko Devinin ambient-albumeita (Devlab, The Hummer) koskaan näkynyt Suomen levykauppojen hyllyillä? Ulkomailta netin kautta ja iTunesista ne saa helposti hankittua mutta Suomeen asti niitä ei ole ilmeisesti ikinä tullut myyntiin?
"Jollei viime hetkiä olisi, mitään ei tulisi tehtyä."
Torniojaws
05.01.2010 23:15:05
 
 
Makkiss: Ilman postikuluja? Mulle se täräytti sieltä n. 9e posti- ja käsittelykulut kahdesta levystä.
 
Ilmeisesti muuttunut jossain vaiheessa. 2008 kesällä sai vielä postikuluitta :(
ramionparas
06.01.2010 09:45:23
 
 
Isis: Tuli tässä mieleen että onko Devinin ambient-albumeita (Devlab, The Hummer) koskaan näkynyt Suomen levykauppojen hyllyillä? Ulkomailta netin kautta ja iTunesista ne saa helposti hankittua mutta Suomeen asti niitä ei ole ilmeisesti ikinä tullut myyntiin?
 
ei saa suomesta, vain devinin kautta..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Decadetroll
06.01.2010 13:22:18
Noh, eipä nuo postit nyt niin mahdottoman suuret kuitenkaan ole, etteikö vois muutamat levyt tilata halutessa.. Ja mieluusti tilaa, kun suoraan ite mestari devinille menee taskuun rahat :)
I'll be back again next week. Bring your friends, we'll have an ice cream treat Mom don't like it, but he don't give a fuck Kids come running for satan's ice cream truck
Askorbiinihappo
06.01.2010 15:53:03
 
 
On muuten ihan saatanan kova levy tämä Addicted. Ihan käsittämättömän kova.
" Jos näiden poikien kynsiin joku hiljainen jätkä joutuu koulussa, niin ei ole ihme, jos jossain vaiheessa menee tilanne äärimmäisyyksiin ja tullaan aseen kanssa kouluun ja tapetaan kaikki. Ihan oikeasti" Esko Kovero
Decadetroll
06.01.2010 18:27:27
Askorbiinihappo: On muuten ihan saatanan kova levy tämä Addicted. Ihan käsittämättömän kova.
 
Quoted for truth. Ei voi olla ku ihan samaa mieltä vaan. :)
I'll be back again next week. Bring your friends, we'll have an ice cream treat Mom don't like it, but he don't give a fuck Kids come running for satan's ice cream truck
Yrms
06.01.2010 20:56:28
Jep, oon kuunnellut Addictedin valehtelematta joka päivä koulumatkoilla julkaisun jälkeen (ja sitä ennen :)) ja levy on vaan joka kerta kovempi.
www.mikseri.net/blindways
A.l
08.01.2010 02:28:36
No ei kai se nyt sentään ihan noin hyvä? Ki oli.
Decadetroll
08.01.2010 06:09:17
Molemmat. Ainoat oikeastaan johon en oo vielä oikein päässy sisään, on nuo ambient-häröilyt. Kaikki muut on aika pitkälle parhautta.
I'll be back again next week. Bring your friends, we'll have an ice cream treat Mom don't like it, but he don't give a fuck Kids come running for satan's ice cream truck
Yrms
08.01.2010 07:53:31
Physicist on ainoa josta en pidä ja se onkin sitten aika surkea tapaus mielestäni. Jo tuotantopuoli on niin karu että sattuu korviin :|
www.mikseri.net/blindways
ramionparas
08.01.2010 08:44:11
 
 
Yrms: Physicist on ainoa josta en pidä ja se onkin sitten aika surkea tapaus mielestäni. Jo tuotantopuoli on niin karu että sattuu korviin :|
 
sulla on sitten nähtävästi aika huonot vehkeet..ei se nyt niin hirveä levy ole..planetrain on devini parhaimpia biisejä....odotukset on kovat kun devin nauhottaa kuulemma uudestaan noita biisejä..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
pehko
08.01.2010 09:20:11
 
 
Physicist on fitun kova levy. ehkä se on vähän outolintu Devyn soolotuotannossa, mutta silti.
"Kaikki järjestäytyneet dogmaattiset uskonnot ovat harhaanjohtavia, eikä itseään kunnioittavan ihmisen pidä hyväksyä niitä ehdottomina." - Hypatia Aleksandrialainen
ramionparas
08.01.2010 10:22:14
 
 
pehko: Physicist on fitun kova levy. ehkä se on vähän outolintu Devyn soolotuotannossa, mutta silti.
 
varmaan sen takia juuri kun devin ei ollut sitä miksailemas..ja muutenkin tommonen "helppo" levy..kun ei varmaan miestä huvittanut edes tehdä mitään hullua kun juuri saanut tehtyä infinityn..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
vt1100
08.01.2010 10:24:41
Eikös tää Physicist pitäny alunperin olla SYL-levy, kokoonpanokin sama näkyy olevan...?
Parasite
08.01.2010 10:48:02
vt1100: Eikös tää Physicist pitäny alunperin olla SYL-levy, kokoonpanokin sama näkyy olevan...?
 
Taisi olla niin että ihan alunperin Physicistin piti olla IR8:n eli Devinin ja Jason Newstedin projektin levy.
"Täydellisyyden ylläpitäminen on parasta mitä mies voi tehdä rahakasan päältä." -Sir Härö
Xingu
08.01.2010 11:53:30 (muokattu 08.01.2010 11:54:42)
Parasite: Taisi olla niin että ihan alunperin Physicistin piti olla IR8:n eli Devinin ja Jason Newstedin projektin levy.
 
Joo, Newsted joutui jättämään homman kesken Hetfieldin poltettua päreensä koska ei halunnut Jasonin työskentelevän minkään muun kuin Metallican parissa. Devy väänsi levyn itse loppuun asti.
 
Tulipa itsekin tuo Physicist kuunneltua ensimmäisen kerran moneen vuoteen kokonaan läpi, ja ei se Devinin paras levy ole, mutta ei kuitenkaan mitään kelvotonta materiaalia. Soundipuoli ei parasta mahdollista, toivottavasti saadaan jonkunlainen re-miksaus tai uudelleenäänitys albumista tulevaisuudessa.
"Ellei viime hetkiä olisi, mitään ei tulisi tehtyä."
lxi
08.01.2010 13:16:59
Isis: Tulipa itsekin tuo Physicist kuunneltua ensimmäisen kerran moneen vuoteen kokonaan läpi, ja ei se Devinin paras levy ole, mutta ei kuitenkaan mitään kelvotonta materiaalia. Soundipuoli ei parasta mahdollista, toivottavasti saadaan jonkunlainen re-miksaus tai uudelleenäänitys albumista tulevaisuudessa.
 
Itsekin kuuntelin pitkästä aikaa jokunen viikko sitten. Soundipolitiikka on ankea ja biisimateriaalissa on pari helmeä mitäänsanomattomuuden keskelle haudattuna. Kingdom ja Planet Rain ovat levyn parhaat hetket. Kokonaisuutena levy on kuulemistani Devinin töistä huonoin.
Xingu
08.01.2010 14:09:31 (muokattu 08.01.2010 14:10:42)
nahkis: Itsekin kuuntelin pitkästä aikaa jokunen viikko sitten. Soundipolitiikka on ankea ja biisimateriaalissa on pari helmeä mitäänsanomattomuuden keskelle haudattuna. Kingdom ja Planet Rain ovat levyn parhaat hetket. Kokonaisuutena levy on kuulemistani Devinin töistä huonoin.
 
Ei herra taida haastatteluiden perusteella itsekään pitää lainkaan siitä levystä. Eikä muukaan bändi. Sen siitä saa kun laittaa muut tuotantohommiin. Tosin saattoi tuon IR8:n kariutuminenkin ketuttaa sillä hetkellä sen verran ettei luovuus ollut ihan huipussaan.
"Ellei viime hetkiä olisi, mitään ei tulisi tehtyä."
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)