Aihe: Wintersun
1 2 3 4 594 95 96 97 98281 282 283 284 285
ÄrGee
03.01.2017 09:14:11
Huomenna pitäisi tulla joku isompi uutinen bändin tilanteeseen liittyen. Onko se sitten kitaristin julkaisu vai levyn julkaisu... ainakin bändi on kiinnitetty esiintymään ensi kesäksi useammalle isolle festarille.
Ibanez-pervo, kamarunkkari kitaristi.
ramionparas
04.01.2017 14:14:26 (muokattu 04.01.2017 14:14:38)
 
 
WHAT IS "IT"
It's 2017 folks and it's going to be a great year! Time for some big Wintersun news? Yes it is!
When we said that "IT IS DONE", we did not mean TIME II, but we meant a NEW ALBUM for sure! TIME II wont be the next Wintersun album, because of reasons you already know from past updates and interviews.
 
So what is IT? IT is a NEW ALBUM and it is 100% done! And no, that's not the name of the album. This album will be something new and different, but equally great or perhaps even better in some ways. Over 53 minutes of solid Wintersun material (with no intro tracks) and with a killer concept!
 
This album will be THE 3rd FULL LENGHT Wintersun album. We will release the name of it soon and other details like track list etc. We're gonna start putting the pieces of the puzzle together for you guys how it's going to be released and what will happen... It will be a whole new experience to enjoy a Wintersun album! It will all make sense to you very soon!
 
And this album is not the only thing we've done, not by a long shot! In fact your minds will be blown soon! That is a guarantee. So click the notifications ON in our Wintersun Page, if you don't want to miss out on the new Wintersun album! (Because of Facebook algorithm reach limit). THANKS GUYS!
"Jees. Hyvä muistaa... En oo käynyt täällä niin pitkään aikaan ettei oikein muista miten homma toimii..."
heviäijä
04.01.2017 14:20:28
No niin, kai tämä jotenkin eroaa Jarin aikaisemmista postauksista ja uutisista/lupailuista.
SOTKEMINEN ON KIVAA SIIHEN ASTI KUNNES PITÄÄ ALOITTAA SIIVOAMINEN!ll Wake up dead, in a plywood bed six feet from rest of your life.
Perro Stupido
04.01.2017 14:42:39
Tulisko joku kitara-ambient-levy? Hahto tuskin on kerennyt käydä vetään rumpuja narulle melkein tunnin pituiselle levylle. Tai mistä sitä tietää?
audioAXS
04.01.2017 14:46:42
Olishan se Jari voinu ees levyn nimen kertoa tossa samalla....
Mutta joo, mahtavaa että tulee uus levy. :)
Särö korvaa puuttuvat virheet
ÄrGee
04.01.2017 15:02:52
Pääsen siis toivottavasti kusemaan hunajaa lähiaikoina :)) Toivottavasti sieltä on tulossa kunnollista materiaalia, eikä mitään ambient tekotaiteilua.
Ibanez-pervo, kamarunkkari kitaristi.
Decadetroll
04.01.2017 15:05:55
ÄrGee: Pääsen siis toivottavasti kusemaan hunajaa lähiaikoina :)) Toivottavasti sieltä on tulossa kunnollista materiaalia, eikä mitään ambient tekotaiteilua.
 
Tunti timen äänityksistä ylijäänyttä tuulikelloa? ;)
 
Saas nähdä mitä sieltä tulee.
I am therefore leaving immediately for Nepal, where I intend to live as a goat. Master of Teräskäsi 2016
ÄrGee
04.01.2017 15:15:49
Perro Stupido: Tulisko joku kitara-ambient-levy? Hahto tuskin on kerennyt käydä vetään rumpuja narulle melkein tunnin pituiselle levylle. Tai mistä sitä tietää?
 
Sen luokan soittaja, etten yhtään ihmettelisi vaikka olisikin...
Ibanez-pervo, kamarunkkari kitaristi.
Burn
04.01.2017 15:24:22
 
 
Oikeinkin hieno uutinen joka tuli aikalailla puun takaa. Paha tosiaan sanoa mitä sieltä tulee, kun muutama vuosi ehdittiin painimaan suurten ongelmien ja mahdottomien esteiden parissa, kunnes yhtäkkiä onkin levyllinen "jotain". Jotain siksi, koska jos sieltä ei tule Timelle jatkoa ja tiedotteessa oli myös maininta uudesta ja erilaisesta. Pääasia että tulee jotain niin me kateelliset saadaan taas kitistä.
Vessajono: Tämä vetää kyllä ohi jopa siitä kaverista joka aikanaan kun piti kirjoittaa aine jostain tunnetusta romaanista, kirjoitti aineen Mulkosilmä-Asserista.
ÄrGee
04.01.2017 15:33:37
Burn: Oikeinkin hieno uutinen joka tuli aikalailla puun takaa. Paha tosiaan sanoa mitä sieltä tulee, kun muutama vuosi ehdittiin painimaan suurten ongelmien ja mahdottomien esteiden parissa, kunnes yhtäkkiä onkin levyllinen "jotain". Jotain siksi, koska jos sieltä ei tule Timelle jatkoa ja tiedotteessa oli myös maininta uudesta ja erilaisesta. Pääasia että tulee jotain niin me kateelliset saadaan taas kitistä.
 
Teksti oli sen verran arvoituksellisella ilmaisulla varustettua vielä tässä vaiheessa, eikä siitä mielestäni käynyt ilmi sitä että oltaisiin menty musiikillisesti uuteen suuntaan. Koska uusi tapa kokea musiikkia voi tarkoittaa jotain aivan muuta.
Ibanez-pervo, kamarunkkari kitaristi.
Olroxrox
04.01.2017 15:40:03
Jotain akustista folkkia? Muistan muinaisen fb-päivityksen jossa testailivat akustisia kitaroita.
Burn
04.01.2017 15:48:11
 
 
Olroxrox: Jotain akustista folkkia? Muistan muinaisen fb-päivityksen jossa testailivat akustisia kitaroita.
 
Ja toissapäivänä Mäntysaari postasi kuvan akkareista tekstillä "Bonus acoustic project finally done! That means EVERYTHING DONE for the upcoming...". Kuulostaa nyt kyllä vahvasti akkareilta ja tuulikelloilta.
Vessajono: Tämä vetää kyllä ohi jopa siitä kaverista joka aikanaan kun piti kirjoittaa aine jostain tunnetusta romaanista, kirjoitti aineen Mulkosilmä-Asserista.
ÄrGee
04.01.2017 15:55:34
Burn: Ja toissapäivänä Mäntysaari postasi kuvan akkareista tekstillä "Bonus acoustic project finally done! That means EVERYTHING DONE for the upcoming...". Kuulostaa nyt kyllä vahvasti akkareilta ja tuulikelloilta.
 
NOOO
 
WE NEED THE METHULZ
Ibanez-pervo, kamarunkkari kitaristi.
audioAXS
04.01.2017 16:02:59
Burn: Ja toissapäivänä Mäntysaari postasi kuvan akkareista tekstillä "Bonus acoustic project finally done! That means EVERYTHING DONE for the upcoming...". Kuulostaa nyt kyllä vahvasti akkareilta ja tuulikelloilta.
 
Time I: Unplugged
Särö korvaa puuttuvat virheet
audioAXS
04.01.2017 16:05:20
Tosin voihan se vaa olla, että levyllä on joku akustinen bonusbiisi. Onhan sitä ennenki ollu rokkilevyillä akustista kitaraa. :D
Särö korvaa puuttuvat virheet
Tympee Huttunen
04.01.2017 16:21:14
Eiköhän noi olleet vain uusia biisejä, mitä varmasti on vino pino jemmassa. Biisejä, joissa vähemmän kaikkea - varsinkin paineita. Uskoisin, että hauskempaa äänittääkin tuoretta matskua.
Hamsteri Kukkonen
04.01.2017 16:30:41
Hakuammuntana semmonen heitto, että oliskohan tulevalla levyllä jääny karjunnat vähemmälle ja laulut ottanu pääroolin? Ottaen huomioon ne miehistöön liittyvät uutiset.
Jos niiden mielestä meillä ei oo tarttuvia koukkuja nii menkööt uistinkauppaan -Frank Epätoivo
SaukHo
04.01.2017 16:39:48 (muokattu 04.01.2017 16:55:28)
Täh? Nyt jo uutta levyä? Vastahan se Time I julkastihin!
 
Hahto muuten ei ole päivitellyt oikeastaan yhtään mitään Wintersuniin liittyen Facebookissa. Kunhan nyt ei vain tulis pelkkää tres ukuleles barrersia täyttä levyllistä.
 
EDIT: Jaha, nyt se Hahtokin ilmotteli faces uutisesta. Hyvä hyvä!
Reps for Jesus!
Perro Stupido
04.01.2017 17:23:55
ÄrGee: Sen luokan soittaja, etten yhtään ihmettelisi vaikka olisikin...
 
Eiköhän se ole keskittynyt Nightwishiin viimeisen puolentoista vuoden ajan. Veikkaan rummutonta levyä.
texan
04.01.2017 19:39:22
Perro Stupido: Eiköhän se ole keskittynyt Nightwishiin viimeisen puolentoista vuoden ajan. Veikkaan rummutonta levyä.
 
Jaahans että levy tulossa, no hyvä niin. Eiköhän Hahto ahkerana miehenä ole kerennyt rummutkin käydä soittamassa.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)