Aihe: Alton kompura & kaiku
1
hannlain
23.04.2004 11:25:31
Olis kiikarissa Alton efekteistä Alphacomp & Alphaverb, onko noi mistään kotoisin? Käyttötarkoituksena olisi käyttää laulussa treeneissä ja pienimuotoisilla keikoilla. Entäs Alesiksen midiverb/microverb + 3630 kompura? Mikseri & aktiiviskobet löytyy jo, joten millekään mikserivahvistimeen yhdistetyille efekteille ei ole tarvetta.
Kiitokset jo etukäteen vastanneille.
- Hannu
p.s. Jos jollakulla on myynnissä mainittuja laitteita tai vastaavia halvemman luokan pelejä, niin mailiin voi heittää tarjouksia.
Locrian
23.04.2004 12:59:14
Kokemusta vain alton CLE-sarjasta ja micro-sarjasta.Kummatkin ihan hyviä treenikäyttöön.Oma ääni menee Alton puolelle olettaen, että tuo alphacomp on samaa luokkaa CLE:n kanssa.Altoa löytyy tälläkin hetlkellä käytettynä Audiodivarista(DBX:kin näyttäis olevan-varma valinta).Microcomp menee helpommin "muroille" mun mielestä.Ei ole niin monikäyttöinen kuin CLE.Ei tosin huono sekään jos harrastuskäyttöön tulee-ja kulkee taskussa.
I hate eatin' vegetables... Can't swallow the wheelchair...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)